| Sabybyy a întrebat:

Bună, ce părere aveți despre fetele care fac video chat?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s doar niste proaste, care nu se gandesc ca-si distrug viitorul si se stigmatizeaza singure.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Treaba lor, nu vad ca ce mi-as da eu cu parerea.

| dullcat a răspuns:

Isi distrug oportunitatile de cariera si se pun intr-o pozitie extrem de vulnerabila, mai ales in Romania unde toti se uita si in acelasi timp toti mananca la rahat daca dau peste cineva cunoscut.Pe la 40 de ani cand varsta se arata ce vor face, stiind ca piata e invadata de tot mai multe tinere? Ce treci in CV cand vrei sa te angajezi la un job obisnuit, stiind ca ai 0 experienta?

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

"Pe la 40 de ani cand varsta se arata ce vor face"

Vor trai linistite din banii facuti pana atunci.

| dullcat a răspuns (pentru suntserios):

Da, e foarte simplu sa vorbesti de pe margine.Crezi ca toate care aleg acest drum se imbogatesc peste noapte? Si sunt destul de intelepte incat sa faca ceva util cu banii, sa-i investeasca? Poate un procent infim. Banii se devalorizeaza constant.

| suntserios a răspuns (pentru dullcat):

"Crezi ca toate care aleg acest drum se imbogatesc peste noapte?"

majoritatea da.

| dullcat a răspuns (pentru suntserios):

Asta li se spune fetelor ca sa le atraga.Majoritatea se dau ulterior cu capul de pereti.E ca si cum ai spune ca te imbogatesti peste noapte din tiktok, Youtube si alte cele doar pentru ca exista unii care chiar fac asta.Si acum vezi adolescenti care posteaza tot felul de stupizenii, suprasaturand spatiul internetului si visand cu ochii deschisi sa ajunga virali.

| StoicAnalysis a răspuns:

Eu unul sunt indiferent pe acest subiect. E un subiect foarte discutabil ce poate dura mult. Pentru ca daca avem o parere buna despre ele, o sa fim considerati de tabara adversa, ca promovam destrabalarea si pornografia digitala. Si daca avem o parere rea, o sa fim criticati ca suntem ipocriti pentru ca si noi ca barbati consumam continut pornografic. Si daca duci la extrem discutiile astea, pot escalada foarte tare. Din punctul meu de vedere asupra videochat-ului, atata timp cat nu urmaresc, nu ma intereseaza parerile celorlalti asupra fetelor din domeniu si nici nu am de gand sa-mi dau cu parerea despre ele.

| haileewatson a răspuns:

Nicio parere, este un job ca oricare altul.

Acolo unde exista cerere va exista si oferta. Daca nu ar exista barbati care sa se uite la videochat si pornografie, implicit nu ar mai exista industriile asteawinking

Sa stii ca exista si barbati care fac videochat, despre ei de ce nu intrebi? Sau ai o problema doar cu femeile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru haileewatson):

Nu e un job ca oricare altul, nici macar nu e un job. Sa ai un job inseamma sa muncesti cu scopul de a produce ceva bun pentru altcineva. Cand te prostituezi nu produci nimic, tu esti produsul si nu ii faci niciun bine celui care se foloseste de tine.
Observi diferenta?

| 48deOre a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca n-ar exista prostituate ar creste rata divorturilor cu 300%

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Atâta timp cât nu influențează copii și nu le baga la copii în cap prosti și nu-i învată la prosti eu nu am nimic cu ei. Prostituția cu bună voința și alegere sunt pentru "oamenii" ne loiali cu plăceri sexuale ne limitate nu-și pot controla viața și sunt inconștienți irațional lipsiți ți de ore umanitate și în stare de absolut orice pentru plăceri lor sexuale "oameni" ce nu poți face o familie Adevărată cu ei "oameni" ce nu poți avea încredere Adevărată ei căci și ei sunt enorm de conștienți faptul ca ceia ce fac ei este enorm de greșit dacă iai întreba dacă șiar susține copii sa alege același drumuri cazi ca vor fi de acord și ei sa face ce fac ei? Normală ca nu ei sunt conștienți ca este enorm de greșit ce fac ei dar tot o facă căci asta le este leacul doar așa se pot mulțumi cu mai multe cu mai mulți parteneri și aventuri destrăbălare...

| andreeaeml1200 a răspuns:

Ce parere sa avem noi? Parerile sunt împartite.
Pe unii ne intereseaza, pe altii nu, dar iti zic sigur ca pe ele le doare in fund de ce cred altii despre ele!

| Allex1210 a răspuns:

Salut
Parerea mea e ca fetele respective se vând, nu se gândesc la reputația lor, adica daca esti o femeie serioasa, nu incepi sa te dezbraci pentru toti oamenii, sa te masturbezi pe acolo sau mai stiu eu ce. Asta e doar parerea mea, ca nu sunt serioase.