| Eu_8005 a întrebat:

Cine a invatat limba germana? e grea? cum va pare? A-ti fost in Austria(Viena) vriodata? la cel cu ce impresii a-ti ramas?big grin

2 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Eu îţi spun cu mâna pe inimă că limba germană e una din alea care îţi suceşte mintea şi limba dacă vrei să înveţi singur/ă. Am încercat, dar nu mi-a ieşit mare lucru, nu mai mult decât o pentru o vagă cultură generală.

| Schmetterling a răspuns:

Buna! Eu m-am apucat de invat germana acum un an si ceva. Iar cursuri la universitate in Germania, deoarece asa pot invata mai repede. Limba este frumoasa, dar f grea, iar ca sa o intelegi trebuie sa ai baza limbi romana, la gramatica ma refer.
Oricum daca te apuci de invatat, succes! Daca ai intrebi sa vrei sa te ajut, poti sa-mi lasi un mesaj big grin