| oana1 a întrebat:

cine imi spune si mie niste mesaje de buna dimineata

Răspuns Câştigător
| Adina a răspuns:

Dimineata...mereu ma trezesc cu tine in gand
Deschid radioul si parca te-aud...
Azi am curajul sa ies fara tine la o cafea
Chiar daca vad peste tot doar privirea ta.

Buna-dimineata, te iubesc
Zi de zi de tine ma indragostesc
"Buna-dimineata" iti soptesc
Cu fiecare zi tot mai mult te iubesc.

e dimineata nimic ciudat
amindoi stam intinshi pe pat
poza asta prevesteshte un nou preludiu
shcena ca in filmele de hollywood
pe mine un cearceaf reusheste de ma imbraca
tricoul meu depe tine parca
e patefon si-sare acul de pe placa
imi zice in continu incearca
da-ma jos odata
nu suport sa acopar asa fata
lasa-ma sa o privesc bai tata
se da jos din pat ea
nimeni si nimic nu-i poate lua
ce e al ei adica frumusetzea da da
isi da parul pe spate si face doua piruete
cu care a reusit iar sa ma imbete
pe bune nu-i ca celelalte fate
mi-a cerut doar sentimente
si -am dat "si a plecat frate?''
aplecat dint-o parte
si prin fata si prin spate
am glumit putin dar acum pe bune
cand nu o vad fac ca marea spume
pustoaico
as vrea sa smulg toalele de pe tine
tricoul ce il porti e al meu da infine
gata a trecut deja o ora
cred ca ar trebui sa intru si eu in hora
acum sunt doar eu cu ea
e timpul sa lasam in jos cortina

/////////////////////////////////////////
////////////////////////////////////////

inca o diminineata perfecta
pe o muzica la fel de lenta
cu fata langa mine si ceaiul meu de menta

/////////////////////////////////////////
////////////////////////////////////////

2 răspunsuri:
| ninuschcka a răspuns:

Am vrut sa-ti dau un mesaj de buna dimineata de cand ma stiu dar ce vina am eu ca ma scol mereu asa tarziu?!

Buna dimineata iubire! Sa ai o zi frumoasa si cu soare, iar el sa-ti incalzeasca inima ta cea mare! Te iubesc tare mult!

Soarele nu ar fi straluci, cerul nu ar fi senin si eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu. Buna Dimineata Iubirea Vietii Mele.

. E dimineata, iar gandul imi este la tine si abia astept sa ne intalnim. Buna dimineata pui!

. Cu toate ca sunt somnoros iti dau acest mesaj de buna dimineata ca sa-ti arat ca nu te neglijez nicio clipa.

Buna dimineata!
Te iubesc si am sa-ti dovedesc,
Nu uita ca-n orice clipa doar la tine ma gandesc!

E dimineata, mi-e greu sa ma trezesc, dar cand ma gandesc ca in curand iti voi vedea chipul si ochii tai minunati imi da putere sa ma trezesc si sa-mi incep ziua cu bucurie in suflet. Buna dimineata iubire!

Iti urez ca aceasta dimineata sa fie cea mai buna de pana acum si sa ne iubim si mai mult.Neata iubitul meu, pentru ca te iubesc enorm!

fundita?batting eyelashes

| HitlerBucuresti a răspuns:

Dimineţile mele încep cu tine❤❤❤Bună Dimineața, celui mai special bărbat din viaţa mea, hai repejor fă ochişori trezirea! căci cineva asteaptă cuvinte dulci si săruturi virtuale (scuză pentru seara de eri că sunt o NESUFERITĂ căci uneori scriu atit de rece si aiurea? sunt NEBUNĂ şi recunosc! Nebună şi geloasă căci cred că vorbeşti cu cineva!? Mulțumesc că am Dimineți cu tine indiferent că ne prind in paturi (de cămin?) diferite dar am rabdare căci ştiu că va fi şi Dimineața in care o săti fac cafeaua cu toate ca cafeaua o beai după ştii la ce fac aluzii (Nimf)? (sau o săți calc hainele de muncă cel puțin, eu așa cred...(Doamne, ce timpenii zic? imaginația mea nu are limite?) sau o să te cuprind pe la spate urmind o doza mare de pupuri şi lenevind in pat şi știind că ai lângă tine omul în ochii căruia ești perfectă fix așa cum ești tu!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ O zi frumoasă suflețelul meu!