| emy_8399 a întrebat:

cine o vazut filmul romanesc, eu cand vreau sa fluier, fluier, eu la vazut si nuprea e grozav. voi ce idee v-ati facut de el

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

L-am descarcat abia ieri si inca n-am apucat sa-l vad in intregime, dar din ce am vazut pana acum, n-as putea sa spun ca este pe gustul meu. O sa revin maine cu mai multe detalii.winking

| Yang a răspuns:

Pt mine seamana putin cu prison break.Am apreciat unele filme romanesti pentru calitate dar in ultimul timp gasesc din ce in ce mai multe faze cunoscute, e interesant dar imi lasa un gust amar faptul ca seamana cu un alt film iti taie cheful de a te mai uita

| mdaria a răspuns:

Are un substrat destul de puternic. NU are cum să semene cu un alt film, pentru că în nici o ţară nu regăseşti aceleaşi lucruri. Vocabularul--poate aţi observat, nici nu poate fi tradus în engleză- farmecul lui este exact aşa românesc!

Închisoarea- prea puţin o să găseşti aceste elemente în prison break! Filmele româneşti sunt altfel pentru că au specific românesc.