| anonim_4396 a întrebat:

Craciun fericit tuturor membrilor TPU! As vrea sa stiu daca vi s-a intamplat chesti paranormal? Daca da va rog sa mi le povestiti si mie!

Răspuns Câştigător
| Aliiinutzatha a răspuns:

Buna!
Paranormalul apare in momentele in care esti foarte linistita sau super nervoasa si stresata.
Mie mi's-a intamplat asa:
O data pe la 12:00 au cazut 3 farfuri de pe blatult din bucatarie, cea ce a fost ciudat pentru ca ele erau asezate spre perete. Apoi hotarasem sa ma duc la tv.In acel moment m-am bagat in pat si m-am invelit cu patura(era foarte frig).din senin tv-ul s-a stins,asa ca am crezut ca am apasat din greseala pe telecomanda,l-am aprins si nu dupa catvea momente sa stin iarasi.
Intr-o zi fusesem intr-o padure cu familia,era vara si foarte cald, am hotarat sa ma duc sa iau lemene pentru foc.
Am inceput sa alerg iar dintr-o data din spatele meu se auzeau cum pe frunze calca cineva, m-am intors si am crezut ca este mama sau tata...m-am uitat nu era nimic s nici un pom nu era in sapatele meu asa ca am hotarat sa-mi continui drumul.Ma impiedicasem de ceva, m-am uitat sa vad de ce m-am imiedicat iar pe jos nu era nimic>.thinking am hotarat sa ma intorc repede langa parinti si sa stau langa ei.

4 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Bună, Crăciun fericit şi ţie.
Păi, mie nu mi s-a întâmplat ceva... ca să-l pot numi 'paranormal', dar pe mine m-a speriat puţin. Deci, stau eu într-o seară liniştită la tv (eram singură acasă), când îmi sună telefonul. Observ că este număr privat, dar totuşi răspund, c-am vrut să mă iau la ceartă cu deşteptul/deşteapta care mă sună. N-apuc că zic ceva, că ăla (un bărbat sau băiat după voce, cred) îmi zice pe nume apoi zice că ceva groaznic mi se va întâmpla. Nu i-am prea dat atenţie, mai ales că am şi un nume comun, poate l-a zis la nimereală (dar l-a ghicit!). Ok, apoi mă sună bunica să-mi zică (virgulă) că surorile mele (am două, mai mici ca mine) şi-au rupt mâinile (amândouă şi-au rupt mâna stângă). Eu, în stare de şoc, uit de tv să-l mai sting şi fug spre spital. Când ajungem înapoi (cu tot cu surorile mele) văd că tv-ul este aprins, dar nu pe canalul care l-am lăsat eu aprins! Asta ştiu sigur.

| Rozella a răspuns (pentru AnneMarri):

Multumesc pentru raspuns, este foarte interesant ce ti s-a intamplat, imi pare foarte rau pentru surioarele tale.

| AnneMarri a răspuns (pentru Rozella):

Nu trebuie să-mi mulţumeşti, mi-a făcut plăcere să-ţi răspund. happy Şi sper să nu mai păţesc aşa ceva niciodată.

| BRG a răspuns:

Da mi s a u întîmplat, de 3 zile astept să se afișeze jos lista cu întretinerea de plată, și nu au afișat o, parranormal ar fi dacă aș ghici cît o să plătim luna asta.