| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Credeti ca mai exista dragoste adevarata?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Nu are cum sa dispara.Nici dragostea nici rautatea.Sunt sentimente existentiale si nu se "pierd"
Se schimba oamenii, devin mai putini care sa simta intens, dar tot exista.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pentru unele persoane da dar pentru mine nu mai exista deloc.

| dan_2834 a răspuns:

Iceman,niciodata sa nu spui niciodata.Cu siguranta exista dragostea adevarata.Nu trebuie sa o cauti pentru ca ea o sa apara atunci cand te astepti mai putin.Profa mea de romana spune ca nu toata lumea se poate bucura de o iubire adevarata.Ca nu oricine poate intalni sau simti aceasta iubire, ca aceia care o descopera trebuie sa se considere norocosi.Insa eu cred ca dragostea exista so oricine poate iubi, atata timp cat suntem oameni. Oamenii au sentimente.Insa difera de la o persoana la alta...nimeni nu poate iubi la fel si nimeni nu poate simti la fel.