| OrangeWind a întrebat:

Credeti ca urmatoarele afirmatii:"Copilaria este inima tuturor varstelor" si "Una dintre marile multumiri ale vietii este sa te stii om bun" sunt adevarate? Ce semnifica ele? Ce transmit? Ce sentimente va trezesc?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Amandoua afirmatiile exprima niste adevaruri.Prima, confirmata prin studii de specialitate, ne aminteste ca cele mai importante trasaturi ale personalitatii umane se formeaza in primii ani de viata, iarpe cea de a doua o auzim zi de zi cand cineva din preajma noastra se confeseaza:"In viata mea nu am facut rau nimanui!"Prin urmare, oricare ar fi varsta la care ajngem pe parcursul vietii, ne amintim cu nostalgie de anii copilariei inocente si dominata de uimire si curiozitate, si ne bucuram sa descoperim ca nu purtam nici invidie nici ura in suflet chiar daca constatam ca altii o duc mai bine decat noi sau chiar ne dusmanesc din motive uneori obscure si adeseori puerile.Ma minunez cand, chiar aici pe site, vad declaratii dusmanoase din pricini incredibil de nesemnificative.
Copilaria e un miracol al vietii, bunatatea e duiosie a inimii.Cine se bucura de amandoua e un om fericit.

3 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Don'shoara, daca tariesti cu adevarat trebuie sa te simpi putin copil in adancul sufletului.
Este multumire mai mare decat sa vezi ca multi dintre cei din jurul tau te iubesc cu adevarat si cu motiv?

| Zambet a răspuns:

~Copilariaaa~ day dreaming

Cea mai frumoasa perioada din viata cand nu ai griji, poveri, nu duci grija zilei de maine ( majoritatea copiiilor )

Sunt copil!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate nu ai noroc...cam vagi raspunsurile de pana acum! Cautam si eu ceva mai complex!