| tukhey23 a întrebat:

"Copilaria e inima tuturor varstelor". Se apropie 1 IUNIE, si vreau sa va intreb pe fiecare:va e dor de copilarie? Si ce semnifica pentru. voi 1 iunie.
Astept cu mare interes rasp. voastre, si a celor "care nu se mai simt" copii. happy

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Chiar daca nu mai sunt copil, am 57 de ani, in fiecare an de 1 iunie imi felicit copiii, si e distractie mare din aceasta cauza. ''Copiii '' mei au varste cuprinse intre 19 si 33 de ani (am 5 copii).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Chiar daca nu mai sunt copil,am 57 de ani,in fiecare an de 1 iunie imi felicit copiii,si e distractie mare din aceasta cauza. ''Copiii '' mei au varste cuprinse intre 19 si 33 de ani (am 5 copii).

| alexa a răspuns:

Eu abia ast ziua asta
cand eram mik era o zi foarte importanta si abia asteptam sa ies cu parintii in oras sa ma duc pe unde vreau eu...imi dau seama k o data cu trecerea timpului aceasta zi a devenit una oarecare si nu mai e la fel de pretuita k atunci cand eram copil
bine si acum sunt un copil(mai mare)dar sentimentele nu mai sunt aceleasi emotia venirii acestei zile nu ma mai cuprinde
oriqm e ziua noastra a tuturor si orice ar fi o sarbatorim...macar cu gandul daca nu cu anumite activitati
sincer mi. e dor de perioada copilariei cand nu aveam niciun stres cand nu trebuia sa fac nimic si ma bucuram de fiecare clipa
acum nu mai pretuim lucrurile astea cu aceeasi intensitate dar macar putem sa ne bucuram de zambetul copiilor care acum asteapta cu nerabdare ziua asta si sa ne amintim de perioada in care eram si noi k ei

| yoannah a răspuns:

Euy ink sunt copil si de-abia astept la scoala sa le dau un pic mai mult peste nas profilorlaughing

| Barajag a răspuns:

Inca mai copilaresc, chiar daca nu mai sunt copil, nu m-as supara sa primesc o jucarie:d, acum sunt in c de arges la parinti si maine e spectacol de 1 iunie si cu siguranta o sa fiu si eu acolo sa mi aduc aminte cand faceam desene pe asfalt.etc

| tukhey23 explică:

Melina:pai eu sunt un copil mai marehee hee
Desigur ca e ziua perfecta sa iesim cu rolele, desigur daca ai timpp si chef...hee hee. Daca ploua, tu cu frumusetea ta, aduci soarele pe cer happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numi este dor turkey fiindca am avut o copilarie plina de responsabilitati, plus scoala.adolescenta plina de munca si scoala la un camin unde era un regim cazon, cam ca la armata.toate astea m-au calit pentru viata. dar ca fire sunt un pic rigid cu mine insumi si foarte rigid cu ceilalti.nu cei din familie.cu ceilalti oameni.ma rezum doar la lucruri concrete si am pareri de genul 1000 de vorbe doi bani nu fac.cand e vorba de treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi mi-am trait copilaria din plin mi-as dori din tot sufletul meu sa mai am 7-8 ani chiar am profitat cat de mult am putut de anii copilariei si inca mai profit, dar acum in vremea adolescentei as da orice as mai fiu copil sa numai stiu ce sunt alea lacrimi, ce e aia suferinta din dragoste etc.Asa ca va adu un sfat copii profitati cat puteti de copilarie nu va veti mai intalni niciodata cu ea!