| xDxDxDxDxD a întrebat:

Cum pot convinge o fata care acum trece in clasa a X-a sa nu se lase de scoala? Ce argumente as putea aduce? Voturi +fundita :*!

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Dacă tipa vrea să se lase de școală, ar trebui să o lași să facă asta. Dar va trebui apoi să își asume responsabilitatea faptelor sale.
De ce trebui să o convingi tu să nu facă aia sau aia? Ea nu gândește? Părinții știu de faptul că fata lor o ia pe un drum greșit?
Cel mai bine ar fi să îi anunți părinții, ei vor ști ce trebuie făcut.

| xDxDxDxDxD explică (pentru positivity):

Parintii ei stiu foarte bine, de aceea mi-au spus sa vorbesc cu ea deoarece suntem foarte apropiate si se gandesc ca o sa reusesc s-o indrept.

| ana233 a răspuns:

NU AR TREBUI SA SE LASE DE SCOALA! Trebuie sa se gandeasca ca nu va avea un viitor frumos, daca se va casatori eventualul sot ii va reprosa tot timpul ca el o intretine, nu o va angaja nimeni pentru ca nu are macar liceul.

| MarinaBriana2345 a răspuns:

Spune-i ca nu va ajunge nimic in viata si ca nu va avea un viitor.Sau ii poti spune ca nu se poate angaja nicaieri daca nu are liceul.

Fundă?