| adellina a întrebat:

Cum pot pune parola la calculator atunci cand in aprind?
Imi puteti spune apoi cum o pot scoate?

Ms.

3 răspunsuri:
| DiDi a răspuns:

Start -> Run -> syskey -> Update -> bifeaza "Password Startup" si scrie parola ta -> OK

Si ca sa dezactivezi parola incearca sa intri prin safe mode. Tasta pentru safe mode de obicei este F6, o apesi cand deschizi pc-ul. Odata ce ai intrat prin safe mode, du-te la control panel -> User Accounts -> Administrator -> Remove Password -> Apply -> Ok.

Bafta!happy

| JeRo a răspuns:

Este foarte simplu urmareste urmatorii pasi: intra in Start -> apoi gasesti acolo in colt stanga sus o poza sau un patrat cu un desen sau o culoare inauntru si in dreapta acelui patrat ar trebui sa scrie administrator dar daca nu scrie dai numai click pe acel patrat -> apoi iti va aparea o fereastra care se intituleaza "User Accounts" apoi iti alegi o imagine din cele care iti apar acolo(acea imagine va reprezenta infatisarea profilului tau) sau poti sa iti pui chiar si o imagine din Browes ( daca vrei sa iti pui o imagine din Browes atunci vezi ca sub chenarul cu poze iti apare o lupa mica si in dreapta ei textul "Browes for more pictures" si de acolo cred ca te descurci mai departe) dupa ce ti-ai ales imaginea dai click pe ea si fereastra "User Accounts" se va schimba si vei avea optiunile urmatoare:
-> Create a password
-> Change my picture
-> Set up my account to uese a. NET Passport
Apoi intri in "Create a password " si asa poti sa iti pui parola la calculator si daca vrei sa o dezactivezi tot de acolo o poti face.
Succes! sper sa-ti fi fost de ajutor si daca nu vei reusi ceva sa ma contactezi printr-un mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot pune parola la calculator atunci cand in aprind