| Andree a întrebat:

Ieri am facut ceva la calculator, am dat Run si am scris ceva, am facut asta ca sa nu imi mai apara cand aprind calculatorul iconita aia cu numele userului si cu parola. Imi puteti spune va rog ce trebuie sa scriu ca sa fac din nou sa imi apara ala? Fundaa

8 răspunsuri:
| Andree explică:

Numele userului si parola cand imi aprind compul, si era un cod format din mai multe cifre si litere

| ITvladutu a răspuns (pentru Andree):

Ok, atunci dati unn system restore. Te duci la iconita de windows din stanga, jos, scrii system restore si dai pe rpima. Acolo selectezi data din care vrei sa se duca calculatorul (setarile sa fie din acea data). Apoi astepti vreo 5 mnute pana se termina si totul e ok, ca la acea data.

@dani0822 nu are ce face in current version. Ti-am zis nu e vorba de registrii

| Polonic1 a răspuns:

Netplwiz

| dani0822 a răspuns:

Incerca 'regedit", "msconfig","cmd"

| ITvladutu a răspuns (pentru dani0822):

Msconfig e pentru programele de la startup, serviciile si bootarea, nu are legatura. cmd, bun deschizi cmd si stii ce faci acolo? e complicat, nu il (o) complica si regedit tot asa, e pentru registrii, nu are nici-o legatura

| ITvladutu a răspuns (pentru dani0822):

Care numele userului si [parola? aia de cand de loghezi in windows? aia e din control panel, user accounts and family saftely, user accounts, acolo e ce vrei tu. Daca nu, spune-mi

| dani0822 a răspuns (pentru ITvladutu):

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ProfileList, incerca asta in REGEDIT

| dani0822 a răspuns:

Incerca asta> lusrmgr.msc