| SoareLorena a întrebat:

Bună. Cum pot să îmi dau seama ca iubitul meu este tigan? Nu pot să îl întreb ca este cam urata întrebarea și nu cred ca îi cade bine!

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Daca ti-ai pus intrebarea asta, sigur e tigan, nu-l mai intreba.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il intrebi unde traieste si daca nu vrea sa te prezinte parintilor lui.

| dullcat a răspuns:

Dupa familie sau alte neamuri.Cam rasista intrebarea? laughing

| Simpatic a răspuns:

Dupa ten iar daca aici nu se poate sa iti dai seama, atunci iti mai poti da seama dupa parinti, daca este romanizat dupa unul dintre parinti
in orice caz de ce conteaza daca este roman sau rrom?
important este sa fie om cu caracter nu?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Simpatic):

Si eu am tenul mai masliniu! si bruneta la oorigini, acum sunt vopsita Cand eram copila si tata voia sa ma necajeasca zicea ca m-a luat de la caruta de tigani =)
acum 10 ani am intrat cateva zile, nu coosecutive, dar am intrat intr-un magazin de haine.Nu le atingeam, nu le probam, doar ma uitam.Indeajuns sa fiu remarcata de vanzatoare,, nu te supara, vrei sa cumperi ceva?''am zis nu, Iar ea,, sa nu mai intri in magaznul meu 10 ani..Magazinul era mic, nici nu aveam cumsa fur ceva.Probabil toot din cauza tenului.

| SoareLorena explică (pentru Simpatic):

Părinților mei nu le plac tigani happy și da știu ca au caracter!

| Simpatic a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Stii ca si Oprah a ironizata si luata la misto de o vanzatoare dintr-un magazin de posete de lux din elvetia, pe motiv ca arata ca o femei de culoare, saraca happy
din pacate chestia asta cu rasismul si implicit culoarea pielii va mai exista mult timp de aici inainte!
daca in tarile dezvoltate ale UE se intampla asta, daca in SUA inca exista rasism, ce sa mai vorbim de Romania...

| Dragobeta a răspuns:

@Simpatic!
Oprah ESTE o femeie de culoare!
https://ro.wikipedia.org/wiki/Oprah_Winfrey

| Dragobeta a răspuns:

Dupa comportament cel mai bine.

| SimonaBubu a răspuns:

De ce nu îl întrebi? Spui ca ai fost doar curioasa.