| VisezInNonCulori a întrebat:

Buna, dau fundita happy Vreau si eu sa stiu la ce folosesc punctele RANK de exemplu, eu azi am avut mai multe ( dimineata ) iar mai pe seara au devenit mai putine, e bine sa fie multe, sau putine? eu am RANK

(din 61505)

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este bine sa fie cat mai multe. Uite un fragment din regulament, pe care il gasesti la "intrebari frecvente", prima pagina dreapta sus:
" Cum castig puncte pe TPU?
Daca esti logat si oferi raspunsuri acumulezi puncte. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale. Trebuie sa ai in vedere faptul ca si pe TPU calitatea primeaza – cu cat raspunsul pe care il dai este mai bun, mai folositor, inteligent sau amuzant (si cotat ca atare de catre ceilalti utilizatori), cu atat vei primi mai multe puncte pentru acel raspuns.
* pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
* pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
* atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
* pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
De asemenea, se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns:
* primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte;
* al doilea – 40 de puncte;
* al treilea – 30 de puncte;
* al patrulea – 20 puncte;
* al cincilea raspuns – 10 puncte."
Succes si la mai mare (punctaj!).

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Rankul este locul in clasament. Cu cat este mai mic, cu atat esti mai sus. De exemplu, eu sunt pe locul intai si am rank 1. Tu erai pe locul 2399 din 61505 useri acre au cont. Punctele nu iti folosesc la absolut nimic, asa ca pana la urma nu conteaza daca ai multe sau putine.

| JustMe a răspuns:

E bine sa fie multe, cu cat ai mai multe cu atat rank-ul creste, in sensul ca de ex de la 2399 ajunge la 2000. Cu cat ai mai multe, cu atat ai un rank mai bun, iar rankul arata locul pe care il ocupi pe sitewinking

| ~p!$iii~ a răspuns:

E bine sa fie mai multehappy
RANK'ul arata locul tau in topul utilizatorilor:*