| Lidia09 a întrebat:

Bună. De ce băieții luptă pentru o fată, pentru a o cuceri, iar după ce primesc dragostea ei, o lasă și pleacă?
De ce și-au mai pierdut timpul lor și timpul fetei dacă sfârșitul era deja conceput?
De ce-și pierd interesul sau acea pasiune pentru ea după ce fata le arată și ea iubire reciprocă? Înțeleg că nu toți băieții fac așa, dar în unele cazuri așa se primește.
Cum să fie așa? Cum fetele să-și mai arate iubirea dacă sunt unui băieți așa (mă scuzați de expresie) măgari!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Probabil pentru ca fata de acel baiat (ai zis bine baiat nu barbatwinking ) acea fata pare un fel de trofeu, asa o vede el, din cine stie ce motiv, poate ii pare o persoana greu abordabila, usor antipatica, poate sa fie o fata care arata foarte bine si care se comporta foarte bine, nu are improtanta asta. In minte acestui macho inferior ca si gandire, pe acea fata este nevoie sa o cucureasca si sa o abandoneze pentru ca el sa-si satisfaca dorinta oarecum nebuna ca a mai facut o cucerire! sa isi valideze el propria persoana ca nu traieste degeaba in acesta lume happy
Un fel de "metoda lover-boy" dar facuta de cineva cu reale probleme de personalitate! El neavand niciun scop pecuniar fata de acea fata, ci doar de a se simti in mintea lui important!
este un joc de genul sedus si abandonat
care o fi castigul lor? altul decat hranirea propriului EGO!?

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cred ca faci o confuzie, baietii/barbatii despre care spui sunt destul de multi dar nu de dragostea ei sunt intereseati ci de. partea fizica. Dupa ce si-au satisfacut "curiozitatea" merg mai departe spre o noua cucerire. Iubirea in cazul lor este doar mimata, sunt doar vorbe, nimic mai mult deci este foarte usor sa se detaseze la final.
Pentru fete/femei ar trebui sa invete sa faca diferenta intre tipul acesta de barbati si cei cu intentii serioase.

| ioana748 a răspuns:

Posibil este vorba despre o dereglare din punct de vedere emotional.
Nu au nici o pasiune pentru persoana respectivă dar au pasiune pentru joc.
Da, după ce ai avut de a face cu o persoana narcisica este destul de greu sa crezi ca pot exista si oameni cu suflet, sinceri si echilibrati.
Exista si oameni de treaba nu doar magari, doar sa nu renunti la sansa ta la iubire.
Toate cele bune ❤️

| Lupică27 a răspuns:

Pentru ca barbatii la baza din punct de vedere biologic sunt vanatori, dar si femeile sunt la fel stai linistita, dupa ce se plictisesc de fraier cauta altul, mai ales daca barbatul da in greu fuge de el instant.

| CdeMetal a răspuns:

Cred ca e o manifestare a unor frustrari interioare poate are o nevoie de a sti ca poate adica doar validare

| MihaiMB a răspuns:

Cei care văd femeile ca pe un obiect procedează aşa şi cel mai probabil o văd ca pe un câştig când o cuceresc şi vor distracție şi gata, aceia nu merită să stea cu una până nu îşi dau seama că aveți şi voi suflet, slăbiciuni.