| IFeelGood a întrebat:

De ce nu merge pe desktop niciun wallpaper? Adica se vede in ceata si intotdeauna iau wallpaper-uri cu rezolutia desktopului.(1280 by 1024)Penultima oara cand am instalat windows-ul am avut Last XP si aveam wallpaper-uri perfecte.Acum am XP SP3 si nu gasesc niciunul potrivit. Aveti vreo idee?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai tin minte exact cum era la xp dar era ceva gen:

click dreapta pe desktop, Properties, Desktop, iar de la Background

Exista 3 tipuri de asezare a imaginii de fundal: Center (va fi pusa in centrul ecranului), Tile (imaginea se va repeta pana umple ecranul) si Stretch (va fi alungita pentru a ocupa tot ecranul).

Ai grija sa fie STRETCH imaginea...

a functionat?

| IFeelGood explică (pentru anonim_4396):

Nu.totul e normal acolo.

| IFeelGood explică (pentru anonim_4396):

Eu in intrebare ma refeream la cele downloadate.Sunt aceeasi rezolutie si totusi nu se potrivesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IFeelGood):

Fa-mi un print screen cu desktopu sa vad cum arata...

| IFeelGood explică (pentru anonim_4396):

1.Asta e cu un wallpaper default : 2.Asta e cu un wallpaper downloadat cu rezolutia 1280x1024:. Am incercat sa pun pe Center sau Tile si s-a vazut diferenta.Pe Strech e in ceata.Pe celelalte 2 e clare imaginea.

| AmNevoieDeVoi a răspuns:

Pai si eu am tot problema asta, la mine eu pun un wallpaper pe desktop si dupa o zii dispare, pai eu il las asa nu ma deranjeaza.