| trasorv a întrebat:

Salut, am o problema careia nu-i gasesc, deocamdata, rezolvarea. Indiferent ce wallpaper descarc de pe net si il setez ca imagine de fundal, are o calitate extrem de proasta adica se vede, nu stiu cum sa spun, cu patratele ca o imagine blurata. Am schimbat de mai multe ori rezolutia la desktop dar fara niciun efect. Daca in schimb setez o imagine din cele deja clasice din windows se vede perfect. Care ar pute fi cauza? Multumesc

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Placa video e pe moarte sau nu i-ai instalat driverii.Succes

| trasorv explică (pentru DeyCj):

Voi face si asta dar driverele sunt deja instalate (le voi reinstala), altceva ce ar mai putea fi?

| DeyCj a răspuns (pentru trasorv):

Dacă ai driverii instalați corect atunci nu mai este necesar să îi instalaezi.Deci rămâne chestia cu placa video sau rezoluția wallpaperului n u este mare.De regulă rezoluțiile standard îs 1200X1600 px. încearca și așa și dacă nu merge înseamnă că e ceva de la placa grafică. Succes

| trasorv explică (pentru DeyCj):

Din pacate cred ca asa este. merci

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cauta wallpaper uri cu rezolutie cat mai mare

| horia2012 a răspuns:

Rezolutia fotografiei pe care o descarci si modul cum alegi sa fie afisata pe desktop. (tile, stretch, center...)

| trasorv explică (pentru horia2012):

Asta am facut deja, am marit si pozele pastrand aceeasi rezolutie dar nimic. Altceva?