| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp nu mi se mai aprinde calculatorul. Adica cand apas butonul de la unitate face sunetul acela de pornire dar incontinuu timp de 5 sau 10 minute dupa care merge normal insa monitorul nu se aprinde de nici un fel! L-am scos de cateva ori din priza, l-am lasat cam o ora sau doua asa dar tot nimic. Un mic ajutor? Sunt tufa de Venetia la asa ceva asa ca am decis sa va intreb pe voi. Multumesc mult! Si funda pentru cel mai bun raspuns.

3 răspunsuri:
| Kitty77 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la felsad Eu l-am dus la reparat...si a mers perfect! Iti spun sa te duci si tu...nu costa mult ( 20 lei sau 30 ) Dar pune totul pe un stik sau Cd pentru ca iti sterge tootul Din Calculator( asa mi s-a intamplat si mie)

Mult noroc!

fundita?

| Nokitochikushi a răspuns:

Depinde ce e stricat... cred ca placa video...big grin ori o defectie de la cablul de monitorhappy

| wDzZ a răspuns:

Degeaba il scoti din priza si il bagi iar sau ii scoti curentul, agravezi situatia Coolerului (ventilatorului mic din spatele unitati). Aprindel chiar daca face acel sunet, si downloadeza un driver update pentru placa video, apoi alegi cea mai mica rezolutie la monitor si ii dai restart. Daca nici asa nu merge incearca un sistem restore din Start -> Accesories -> System Tools.