| anonim_4396 a întrebat:

Buna deci am burta foarte mare si nu stiu ce exerciti sa mai fac si ce trebuie sa mananc si ce nu va rog da-ti-mi niste exerciti. Dau funda si voturi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 12 ani este prea devreme sa te apuci de o dieta asa ca incearca sa nu mai maninci prajeli si dulciuri pentru moment,exercitii pentru burtica sunt cele care stai culcat pe spate si iti ridici picioarele sau trunchiul corpului, cind iti ridici picioarele incerca ca restul corpului sa stea lipit de podea si nu incerca sa te ajuti cu mainile, ridica-ti picioarele sau trunchiul pina la jumatate si stai acolo pina numeri la 10 dar desigur ca mai sunt si alte exercitii

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De ce nu mergi să faci analize de sânge, un medic nutriționist, etc?
Este o problemă să ai burta foarte mare!
Pa, pa.

| VampireღOnyx a răspuns:

Fa mult sport! stiu ca e obositor dar incearca! nu manca nimica dupa ora 7 seara! inkearka sa mananci cat mai multe mese si la fiecare cate putin! neaparat a mananci dmineata! pana la ora 12 poti manca orice(adica na fara dulciuri si grasimitongue),,, repet! nu manka dupa ora 7! si iti mai zi ceva! culcatul devreme si expunerea mare la invatat este de cel mai mult ajutor! crede-ma.i eu sunt grasa! nu-ti fa griji! numai ca ii atenta la ce mananci!happy bye.plz voturi si funda sunt noua!happy