| culy a întrebat:

vreau cat mai multe raspunsuri, cel mai bun ii dau funda si la celelalte voturi!
Deci va rog sa-mi spuneti ce exerciti sa fac si ce sa mananc ca sa fiu cat mai informa.
Vreau sa am un corp cat mai puternic si nu stiu de unde sa incep.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ShiFT_7270 a răspuns:

Te sfatuiesc sa faci in fiecare dimineata si seara, cate 20 de flotari, abdomene si geno (cele mai bune). Si daca poti cresti ritmu, 25, 30, 35 si tot asa. Faci cea mai buna conditie fizica in cel mai scurt timp! Pentru ca sunt cele mai de baza exercitii (pentru ca lucrezi mainile, picioarele si abdomenu). Odihna multa si te sfatuiesc sa mananci cat mai des si cat mai putin, eventual sa scoti si painea din meniu (painea e ca sa te saturi, nu contine vitamine, proteine, etc - practic mananci fara sa te hranesti) tu ai nevoie de cat mai multe proteine si vitamine. Poti gasi chiar si in unele magazine (mega image, supermarketuri) batoane proteice, in magazinele mari le gasesti pe la raionul cu sport, unde se vand aparate pentru exercitii, greutati, e in jur de 50 de bani 1 leu-2lei depinde.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Nu ne-ai zis varsta, conteaza si varsta...degeaba iti zicem noi sa faci 20 de flotari pe zi daca tu ai 13 ani si nu poti nici 10

| Yokrisztinutzza a răspuns:

Pai sa mananci fara grasimi (legume, fructe, carne de vita, piep de pui sau peste)si poti alerga dimiteaza o ora.sau cand ai timp plus vreo 20 de abdomene pe zi...(in fiecare zi poti adauga inca vreo 5 in plus.asa te vei mentine in forma. funditabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija de el asa cum e.eu am un var care a ramas fara o mana si acum i-au taiat si picioarele.ia ghiceste ce ar vrea el acum saracul?