| Zambet a întrebat:

deci am o problema: Eu am facut lupte libere de 4 ani.Am avut multi prieteni acolo(in sensul adevarat al cuvantului, nu ca iubiti) si multe prietene. Le-am dat nr de tel, adresa de mess etc. Am avut niste probleme cu antrenorul si am lasat baalta luptele. Timpul a trecut si de o perioada incoace au inceput sa ma sune baieti pe care nu ii cunosc, dar au numarul de telefon de la cei carora le-am dat. Si ma suna incontinuu.Nu mai pot sa scap de ei.Sunt chiar enervanti. M-am certat si cu cei pe care ii cunosc pentru ca ma suna si imi spun "servus pisi, ce mai faci"? in gen ca si cum as fi prietena respectivului.Ma suna noaptea pe la 12 chiar m-a sunat odata unul la 3.Eu acum sunt racita si dorm in camera alaturata mamei si aude orice convorbire. I-am explicat ca nu e nimic serios, m-a crezut dar tot insista telefoanele si mama isi shcimba parerea.De 3 saptamani nu mai raspund la niciun telefon, chiar il inchis uneori.Numarul de telefon o sa il schimb, dar mai dureaza ceva timp ca acum nu pot. DATI-MI NISTE SFATURI VA ROG.CUM SA SCAP DE EI? crying Ma cert si cu mama din cauza asta.Nu ma crede sad

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Doar sa pui telefonul pe silent si sa nu le raspunzi. Odata si odata se vor plictisi si din ce spui tu ai sa schimbi numarul oricum cat de repede poti. Stiu ca sunt si persoane de genul.

| demonangel37 a răspuns:

Hmm e greu se spus am si eu problema asta mereu suna dupa ora 12 dar aici pe mama nu pe mine si se tot vaita ca nu o lasa unu/a sa doarma noaptea suna in prostie si ii baga ori pisici ori manele ori rasete si cam atat nu stiu cum sa scapi sincer cel mai bine e sa ti in permanenta telefonul inchis noaptea si sa-ti schimbi nr de tel

| MissD a răspuns:

Tine telefonul pe vibratii si noaptea silentios fara vibratii. asa mama ta nu va vedea ca ei te suna.si cand te suna le respingi apelul.asta pana vei schimba numarul.

| Zambet explică:

In niciun caz nu o dau pe mama la telefon pentru. ca au inceput sa ma injure baietii si daca o dau pe mama si o injura am belit-o mai rau decat acum.Si nu stiu cum sa o conving pe mama ca nu e nici o legatura.crying nu ma crede. oare de ce sunt uneori mamele asa? sad crying

| Zambet explică:

@tepes ei nu au facut-o in nume de rau. Si nu ma consider deloc vinovata pentru ca la un prieten e normal sa dai numarul de telefon. Si chiar sunt prieteni, pentru ca cu unii chiar ma inteleg grozav. Cei care ma suna sunt doar niste prosti care cauta panarame.Asa ca degeaba ma acuzi pentru ca aici chiar nu ma consider vinovata.Nu mai am nevoie de raspunsurile tale pentru. ca sunt fara sens. pa-pa

| Zambet explică:

In sfarsit am schimbat numarul...big hug

Oricum multumesc tuturor celor care s-au gandit sa ma ajute :X kiss

| sabela a răspuns:

Buna! Parerea mea e sa-ti schimbi numarul de telefon. Nu cred ca exista alta varianta si sa fi mai atenta pe viitor la cine-l dai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e vina ta.nu-ti dai nr. de telefon oricui, oricum si oricand.schimba-ti nr de telefon si mai ales prietenii, care dau nr tau de telefon altora.aia nu sunt prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti fata? ai facut lupte libere? malasi, spune-i lu mutu(nu aluia de la Fiorentina)vezi ca ala a intrat intr-o cura de slabire, ia niste pastile,,,