| me_5879 a întrebat:

deci am un proiect la fizica. tb sa fac un circuit electric si nu stiu cum sa-l fac.plz help. fundita:*

Răspuns Câştigător
| teocica a răspuns:

Cred ca avem aceeasi profesoara de fizica am gasit si eu ceva vezi daca e folositor.
Deci nu stiu cum sa trimit linkul sorry da scrie pe google asa :
1: proiect la fizica (dai enter)
2: du-te pe al 4-lea rezultat (__î)
3: trebuie sa fie pe didactic.ro
4: Dowlandeazal nu are virusi
5: Alege de acolo ce proiect iti pofteste inimioara happy
P.S sper ca te-am ajutat
SPOR LA TREABA

2 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Un exemplu simplu: sursa si consumator. Poftim imagine: http://www.fizica.ro/textbooks/fizica10/html/img/2b3_3.gif
(G = generator, R = rezistor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca esti mai mica de clasa a 8a (si profu/profa nu v-a aratat un model) Sa-s spui asabig grinl profesor sa te pis in freza nu mi-ai dat model sau macar o sursa de inspiratie