| fatmatosun a întrebat:

Deci nu am carnet de soferi dar i-am spus tatalui ca am.
Dar mi l-a luat politia ca m-a prins beata la volan si ca l-am înjurat si ca mi-l da doar daca ii dau 3000 de euro.
Tatal meu are un prieten in politie si a spus ca poate sa verifice ce si cum sta treaba.
Deci ce fac?
A spus sa-i dau poza cu buletinul.
Mi-e rusine.
Poate ala sa verifice daca am carnet sau daca am dosar penal?
Help

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Normal că poate să verifice, nu trebuia să minți.

| Romeo16101 a răspuns:

Daca e polițist, pe baza de CNP poate verifica prin stație, daca ai permis de conducere, daca ți e suspendat, daca ai dosare penale, daca ai covid chiar mai nou laughing deci în concluzie, da normal că poate afla.

| fatmatosun explică (pentru Romeo16101):

Vai nuuuuuuu?

| Romeo16101 a răspuns (pentru fatmatosun):

Pai de ce te urci draga mea in stare de ebrietate la volan? Vrei sa fi un pericol pentru tine și pentru cei din jur? Ești mai sado-masochistă sau ce? Respecta legile, și asumă-ti consecințele!

| fatmatosun explică (pentru Romeo16101):

N am facut asa ceva
L am păcălit pe tata ca asa am făcut