| anonim_4396 a întrebat:

Deci, toata clasa noastra e speriata la ora de mate. Profesoru nostru e cam nebun. Sa va spun ce a facut azi. Cand a intrat in clasa a inceput sa verifice temele si avand in clasa si colegi care nu isi fac temele[ normal ] a inceput sa ne faca in toate felurile : Prosti, ca ne doare in cur de scoala ca el se zbate si noi nu facem nimic, tampiti, ca nu stim nimic etc.
A scos o fata la tabla si s`a incurcat la o problema ...si el era cam prin spatele clasei si avea un pix in mana si l-a aruncat in spatele fetei straight face. A scos pe altcineva, si pentru`ca scria putin mai incet decat are el chef, a dat peste ea si era sa cada de pe postament. Scotand o alta fata la tabla, care e putin mai slaba la invatatura... a inceput sa o injure.

Nu stim ce sa mai facem. Mereu cand ii spunem dirigintei doar vorbeste cu el sa se calmeze dar dupa cateva saptamani iar are crize din astea.

Help :*.

Răspuns Câştigător
| loredanalorena a răspuns:

Buna Aida!
Si eu am o situatie asemanatoare cu profesorul de mate.Cand ne scoate la tabla s nu stim ne face aiuruti,prosti, ca traim in canale, nesimtiti etc.Nu mai spun si ca ne da afara din clasa si ne loveste.Nu prea stiu ce solutie sa-ti spun avand in vedere ca totusi profu' meu de mate are doctoratul si nu-l mai poate da nimeni jos.Dar in schimb noi copii avem dreptul sa spunem NU unui profesor! Asa ca va sfatuiesc sa ii scriteti pe o coala A4 d-nei directoare ce se intampla la o ora de matematica.Eu te sfatuiesc sa iti anunti urgent colegii ca trebuie sa actionati! Asa ca ori la sedinta ori daca nu si mai repede sa faceti o "scrisoare" directoarei cum te-am sfatuit mai sus.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Diux96 a răspuns:

Nu este normal ce se intampla
Vorbiti cu parintii vostri si cu directorul scolii

| кαтнєяιηє a răspuns:

Pai.As merge la directoare!

| cecea a răspuns:

Nu te mai du la diriginta mai bine du-te la director si fa reclamatie(sau spune-le copiilor agresati sa faca reclamatie). Succes.

| Patruzeci a răspuns:

Anuntati-va parintii. Daca voi nu aveti sanse sa schimbati ceva, in mod cert parintii vostri nu se vor lasa pana nu se vor lua masuri.