| Yuoia a întrebat:

Buna dimineata!
Toata lumea a contat pe victoria echipei Romaniei in fata Islandei. Iata ca nu a fost asa.
"ROMÂNIA NU A GĂSIT GOLUL CONTRA ISLANDEI, DAR CONTINUĂM SĂ SPERĂM!"
https://www.eurosport.ro/......tory.shtml
Ce speram?
Calificarea echipei depinde de rezultatul din meciul cu Liechtenstein DAR si de rezultatul partidei dintre Macedonia de Nord și Islanda.
Ne credem echipa Germaniei (9-0 cu Liechtenstein)?
Daca ieri as fi spus ca Romania NU bate Liechtenstein, as fi primit injuraturi, caracterizari neplacute (nu-mi permit sa zic ce ati fi spus voi).
Totusi, credeti ca ajungem la baraj?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Cred ca faptul ca unii inca cred ca miuta pe care o joaca echipa nationala e fotbal e hilar.

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

E suficient ca Romania sa bata iar Macedonia sa nu castige meciul cu Islanda si va urca peste ei in clasament mergand la baraj, insa Macedonia cu siguranta va castiga, au fotbalisti pe langa ai nostri, drept dovada ieri au spulberat-o pe Armenia cu 5-0 in deplasare, a fost un meci decisiv pentru ambele iar makedonii s-au descotorosit cu un scurt 5-0 la amarestenii aia acasa, in timp ce Romania a lalait-o cu Islanda, echipa fara obiectiv, au fost fricosi, astia mereu in meciurile importante s-au rahatit pe ei, asta e mentalitatea romaneasca in fotbal, in meciurile decisive au facut pe ei fara sa aiba pampers, asta ne e fotbalul, ma astept ca in ultimul meci sa se incurce si cu zidarii din Liechtenstein, 80% e transata calificarea in favoarea Macedoniei, mai sunt sanse de 20% de baraj pentru tricolori dar vor fi trimisi acasa repede si acolo, deci mai bine ar sta cuminti ca avem un fotbal mort.