| Adi88 a întrebat:

Bună dimineața TPU. Cine îmi poate spune și mie cum pot ajunge parlamentar? Care sunt pașii?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să intri în politică în unul din marile partide politice. Acum ai face parte din organizația de tineret. Să activezi în partid astfel încât să ajungi în funcții de conducere, sau să demonstrezi prin activitatea, competența ta că ești capabil să reprezinți partidul în parlament. Să devii persoană publică adică să fii o persoană cunoscută de alegători. Dar mai întâi de toate, să ai o viziune politică proprie, să te gândești ce vrei să faci în parlament, cum vrei să ajuți oamenii din toată țara cu legi mai bune. Poți începe prin a activa într-o organizație de tineret din al unui partid din localitatea ta.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ia legatura cu Dragnea. Poate te pune in locul Dăncilei.

| RAY a răspuns:

Poti fi si independet, din pacate putini votaza independeti, uni din ei se vand pe banii

| Drimmero a răspuns:

Ciordeless, ciordeless si iar ciordeala.

| Plato a răspuns:

Raspunsul pe care l-ai ales e unul bunicel, dar in teorie.
In practica, mergi la Daddy, la tatuca Liviu, ii complimentezi mustacioara, te inchini frumos, juri credinta vesnica, iar apoi te asezi in functia calduta ce ti-o ofera.

| Adi88 explică (pentru Plato):

Eu daca as fi ales nu l pup in fundulet pe Dragnea. Parlamentar independent

| Dismally a răspuns:

Te inscrii intr-un partid si cotiozezi o suma mare de bani pentru a fi trecut pe un loc decent de pe lista - asa ai sanse se ajungi. Poti candida si ca independent dar sansele sunt minime daca nu esti cunoscut.