| XxCataGramaxX a întrebat:

Buna din nou TpU! Am o problema la toate descarcarile. De ex. vreau sa descarc Adobe flash player si imi zice ca se descarca prin DownDangoed. Si nu stiu cum sa dezactivez treaba asta sau sa descarc DownTangoed!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Sterge din programe:
1click Downloader
50 free mp3s+1 audio book
claro ltd toolbar on ie
iclaro installer
internet explorer toolbar 4.6 by sweet packs
update manager for sweet packs 1.1
utorr3nt control V2 Toolbar

Sterge toate astea din Add or remove program si da un restart pc.

Acum intra in Mozilla si dezinstaleaza -> browser plugin 1.0.0.1
Mozilla la ->Unelte ->Suplimente ->Module ->Dezactiveaza.
Nu cumva ai mai multe Module instalate in browser? Poate ai o rigla in dreapta unde tragi cu mouse-ul de ea in jos. (fa-mi si de acolo un print)
Si daca mai ai probleme la descarcare vreau sa vad la Adobe flash player cum este (desii il ai instalat in pc)

13 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dezinstaleaza DownTango din ->>>
ELIMINARE PROGRAME
Windows 7 sau Vista:
Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program'. Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Uninstall' (Eliminati)
Windows XP:
Intra in 'Start > Settings > Control Panel' and double click on "Add or Remove Programs". Selectezi programul din cadrul lista, si click pe 'Remove' (Eliminati).
Acum spune-mi ce browser folosesti pentru ca trebuie dezinstalata si EXTENSIA din browser.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

Pai eu folosesc Firefox

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

L-ai dezinstalat din Control Panel?

Acum intra in Mozilla la ->Unelte ->Suplimente ->Extensii ->Aici cauti DownTango si da click pe ->Elimina. Acelasi lucru il faci si in -> Module dand click pe ->Dezactiveaza, daca mai este cazul.

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

Dar la mine nici nu apare DownTango acolo la extensi sau la unelte

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

Scrie aici ce iti apare la ->extensii si la ->module.

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

La extensi doar gophotoit 1.4
la module browser plugin 1.0.0.1
google update1.3.21.123
Microsoft® DRM 9.0.0.3250
shockwave flash 11.4.402.278
Window media player plug-in Dynamic Link Library 3.0.2.628
Yahoo Application State Plugin 1.0.0.7

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

Uite ce te rog! Fa-mi un print screen cu ceea ce-ti apare, fereastra aceea de la DownTangoed in momentul cand vrei sa descarci ceva. Ai cumva si un toolbar cu numele de Tango Toolbar? Intra in Start > Control Panel > Programs > 'Uninstall a Program ->spune-mi daca il gasesti aici.

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

Si cum iti pun screenu? dar nu nu am un toolbar cu Tango...

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)

Mai fa un print screen si cu programele care le ai instalate in computer.

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

Http://imgur.com/yQr8o asta e pagina care mi-o da
http://imgur.com/dp9Vj astea sunt toate programele :D

| XxCataGramaxX explică (pentru neluL):

Il am Adobe ca lo trimis cineva pe mess happy

| XxCataGramaxX explică (pentru XxCataGramaxX):

Mersii mult am reuisit

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

Cu placere! bye, bye wave

| neluL a răspuns (pentru XxCataGramaxX):

Sterge din programe:
1click Downloader
50 free mp3s+1 audio book
claro ltd toolbar on ie
iclaro installer
internet explorer toolbar 4.6 by sweet packs
update manager for sweet packs 1.1
utorr3nt control V2 Toolbar

Sterge toate astea din Add or remove program si da un restart pc.

Acum intra in Mozilla si dezinstaleaza -> browser plugin 1.0.0.1
Mozilla la ->Unelte ->Suplimente ->Module ->Dezactiveaza.
Nu cumva ai mai multe Module instalate in browser? Poate ai o rigla in dreapta unde tragi cu mouse-ul de ea in jos. (fa-mi si de acolo un print)
Si daca mai ai probleme la descarcare vreau sa vad la Adobe flash player cum este (desii il ai instalat in pc)