| Zazy a întrebat:

Buna din nou, TPU. Cam ce credeti, voi, elevii de a 8a ca ar pica la examen? Sunt constienta de faptul ca nimeni nu stie ce pica la examen, totul e secret pana atunci, dar voi cam pe ceva axati?
Apropo, vi s-a intamplat ca, preisunea asta pusa pe voi si tot stresul asta datorita faptului ca mai sunt 50 si ceva de zile pana la examen sa va faca sa aveti impresia ac uitati tot? Nu stiu de ce, simt ca cu cat ma pregatesc mai mult cu atat uit. Mama imi tot spune ca nu ai cum sa uiti ceva ce ai invatat si il ai in minte non stop. Spune ca e din cauza emotiilor. Ciudata situatie.

3 răspunsuri:
| funnnyman32 a răspuns:

Buna! Nu conteaza ce iti pica, conteaza sa stii din toate lectiile. Da si nu poti uita ceva ce ti-a intrat in minte si acaparat asa de usor. Daca iti si place bineinteles ce citesti. Trebuie sa le inveti ca pe o poezie si sa nu le uiti in caz de-ti pica una din lectii sa stii ce sa scrii ceau happy

| Soare_Cristi_1994 a răspuns:

Nimeni nu potate stii ce va pica, dar poti sa iti dai cu părerea după subiectele date in de-a lungul anului la olimpiade si simulări. Sigur nu vor da liric, deoarece s-a dat si anul trecut si anul asta, la simulare, iar la B2, exista mari șanse sa dea text argumentativ, pentru ca asta au dat la diferite olimp anul acesta. La mate, am observat ca au dat la partea a III-ea mai multă geometrie abstractă decat ce ce au dat anii trecuți.

| Zazy explică (pentru Soare_Cristi_1994):

De obicei, ce pică la simulare cam asta pică și la exmane.Eu m-aș bucura daca ar pica genul lrici, așa cum a picat și la simulare. Acum, ce pot sa mai zic, ramane sa traim si sa vedem.