| cleansensation a întrebat:

Doresc sa fac un site/blog care sa contina creatiile mele ( poezii, nuvele, povestiri si, de ce nu, romane big grin). Scriptul o sa-l fac eu de la 0(stiu toate limbajele html, css etc). Vreau sa stiu daca un astfel de site/blog va avea succes, bineinteles ca nu ma astept din prima sa am milioane de vizitatoribig grin.
Oare mai exista persoane interesate de romane, poezii?
La romane m-am gandit sa postez cate un capitol pe saptamana(astfel o sa tin cititorul in suspans) big grin am o imaginatie bogata, vocabular bogat...si deja cateva povesti si idei in minte. Tot ce va aparea pe site vor fi creatii proprii!
Ce parere aveti? Voi avea succes? Pe voi va intereseaza astfel de site-uri?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca ai talent si vei fi cum spui, original, atunci ai sanse sa ai succes. Daca nu, atunci mai bine te-ai apuca de altceva. Dar nu vei sti decit incercind. Succes!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, imi plac poeziile si in general sunt in conditii bune cu literatura. Iti urez succes si ca sa iti dau un sfat : putina modestie nu ar strica! http://dozeinvise.blogspot as vrea sa stiu ce crezi despre blogul meu :)

| Frigg a răspuns:

Pai, depinde de promovarea care ti-o faci. In functie de aceasta poti avea un numar mai mare de vizitatori. Se numeste SEO. Exista optimizare seo si promovare seo. Optimizarea seo se face on page pentru ca site-ul sa fie seo friendly pentru google. Iar promovarea seo te poate aduce chiar pe prima pagina din google pe anumite cuvinte cheie. Totul depinde de tine cat doresti sa investesti in promovarea acestui site.
In niciun caz sa nu te gandesti ca iti creezi site-ul si il pui online si apoi oamenii or sa intre pur si simplu. Nu. Pt ca oamenii o sa caute pe google "site de poezii" iar tu o sa te afli pe pagina 15... nimeni n-o sa ajunga pana acolo. Iti trebuie promovare serioasa iar promovarea costa.
Eu ma ocup si cu promovare seo in afara de creare site-uri web. Acesta este site-ul meu daca te intereseaza: http://roxana-nastase.ro/