| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Mi-as dori mult sa fac niste povesti sau poezii.
Am o imaginatie bogata dar nu stiu despre ce sa scriu.
imi dati si mie idei de titluri?
As apercia mult

Răspuns Câştigător
| MMadalina123 a răspuns:

Daca iti place sa faci compuneri incepe de la un lucru mic, si pe masura ce scrii compunerea acel lucru mic trebuie sa se faca din ce in ce mai ampluwinking.Ca de ex. incepi cu ceva real, simplu, si de gandesti la primul' lucru care iti trece prin cap (fantastic). Trebuie sa imbini o bucatica de realitate cu un pic de fantezie big grin. Sau poti face descrieri. Eu doar ti-am spus parerea meawinking Daca mai multe persoane ti-ar da idei si titluri atunci nu ar fi in intregime munca ta sad

| anonim_4396 explică (pentru MMadalina123):

Deci,as putea pleca de la un lucru marunt.
precum o floare, un lac, o aroma, sau orice alt obiect sau fiinta?

| MMadalina123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da! Exact la asta ma refer!winking Sper ca ți-am fost de ajutor. big grin

5 răspunsuri:
| ILoveTacos a răspuns:

Elefantul de portelan.
Ape intunecate.
Lumina de nicaieri.
Ciobul de cer.
Amintiri pierdute.
Cei ce traiesc.

Sper ca te-am ajutat, succes la scris!

| anonim_4396 explică (pentru ILoveTacos):

Multe titluri dragute si tari. Insa, mai astept cateva raspunsuri.

| Tirri28 a răspuns:

Scrie tot ce iti vine, in primul rand sa te eliberezi apoi poti sa te axezi pe o tematica, titlul mereu il stabilesti la urma.