| anonim_4396 a întrebat:

dragii mei.
Mă numesc Aisha si am 16 ani. M-am de o luna in Romania, eu locuind si fiind născută in Turcia. Stiu sa vorbesc foarte bine aceasta limba pentru ca in fiecare vara veneam aici la niste rude din partea mamei. Limba am invatat-o de la mama. Mentionez ca mama e romanca din Bucuresti, dar noi acum ne-am mutat in Dobrogea, Constanta. As dori sa stii, daca se poate, cum sunt oamenii de aici, ce traditii sunt si alte chestii legate de aceasta tara. Nici când veneam aici in fiecare vara nu am reusit sa-mi fac cativa prieteni, pentru ca nu prea ieseam din casa, ca nu aveam pe nimeni, eram singura si rudele mele nu aveau timp sa se plimbe cu mine. As vrea sa stii si cum este aici in Constanta ca nu am fost niciodată. Vreau sa stii mai multe locuri de aici si cum sunt oamenii. Va multumesc. Toate cele bune tuturor.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ca peste tot.

| LoveSleep a răspuns:

Mă abțin.

| SergiuBoss11 a răspuns:

"Vreau sa stii" este la persoana a doua, iar tu trebuia sa il folosesti la persoana intai
nu "stii", ci stiu.

Sunt oameni frumosi ca mine in Romania.