| Elena1432567890875 a întrebat:

Bună dragilor! Voi unde va găsiți puterea, gramul de fericire de care avem nevoie pentru a merge mai departe? Va mulțumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ofiintă a răspuns:

Chiar dacă sună simplu, echilibrul sufletesc nu îl vei găsi decât în tine.

Se întâmplă să spunem despre ceva, cum că ar fi simplu și asta datorită faptului că nu se echivalează din punct de vedere financiar.
În esență, tocmai datorită faptului că nu se echivaleză financiar, si anume că nu se poate cumpăra, îl face complex și totodată valoros. Ei bine, tu ești această persoană care nu se echivalează financiar, înseamnând faptul că ești unică și totodată specială.
Încearcă să descoperi ceea ce te face cu adevărat fericită și mergi pe acel drum. Elimină persoanele toxice din viața ta. Îndrăznește să faci schimbări, atunci când simți nevoia să o faci. Indiferent că vorbim despre relatii, loc de muncă sau orice altceva care te nemultumeste.
Important este să nu rămâi nefericită într-un loc.
Viața este o chestiune de simțuri, asta este și motivul pentru care este important să te asculți pe tine.

23 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

În mine.

| Elena1432567890875 explică (pentru Ofiintă):

Ce răspuns simplu. Foarte frumos. Spune mi și mie secretul, cum reușești?

| Ofiintă a răspuns (pentru Elena1432567890875):

Chiar dacă sună simplu, echilibrul sufletesc nu îl vei găsi decât în tine.

Se întâmplă să spunem despre ceva, cum că ar fi simplu și asta datorită faptului că nu se echivalează din punct de vedere financiar.
În esență, tocmai datorită faptului că nu se echivaleză financiar, si anume că nu se poate cumpăra, îl face complex și totodată valoros. Ei bine, tu ești această persoană care nu se echivalează financiar, înseamnând faptul că ești unică și totodată specială.
Încearcă să descoperi ceea ce te face cu adevărat fericită și mergi pe acel drum. Elimină persoanele toxice din viața ta. Îndrăznește să faci schimbări, atunci când simți nevoia să o faci. Indiferent că vorbim despre relatii, loc de muncă sau orice altceva care te nemultumeste.
Important este să nu rămâi nefericită într-un loc.
Viața este o chestiune de simțuri, asta este și motivul pentru care este important să te asculți pe tine.

| RAY a răspuns:

Eu merg pe principiul absurdului, nihilismului viata nu are nici un scop, sens dar hai sa ne trăim viata si sa ne impunem un scop, filozofia îmi da motivație, ma bucur in orice clipa dar nu prin materialism, sex si prin plăcerea de a ma informa, plimba

| Elena1432567890875 explică (pentru RAY):

Un exemplu de scop?

| RAY a răspuns (pentru Elena1432567890875):

Iți faci o lista si tu Elena, bazata pe auto critica si pe critica altora, dar nu trebuie sa trăiești după alți, trebuie sa gândești si tu cu creierul, sa vb cu tine însăți măcar 30 de minute pe zi, lasă naiba telefonul, închide ochii si vb cu tine, nu scopuri mari si mici, de exemplu vreau sa ma auto provoc sa îmi fac patul dimineața, începi cu scopuri mici care duc la succese mari.

Iar statul pe internet NU REZOLVA ABSOLUT NIMIC, DACA NU TE INFORMEZI ITI PIERZI TIMPUL

| Elena1432567890875 explică (pentru RAY):

Am avut scopuri, le am atins. Degeaba. Degeaba frumusețe, bani, casa, mașina, degeaba. Fericire zero

Răspuns utilizator avertizat
| Elena1432567890875 explică (pentru AMATTO):

Mulțumesc.

| RAY a răspuns (pentru AMATTO):

Deci preferi sa stai sub un copac nefăcând nimic?

| RAY a răspuns (pentru Elena1432567890875):

Mereu e ceva de făcut

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru AMATTO):

Corect, asta spun si eu, tu dai sens existentei tale

| SilentRain a răspuns:

Nu le mai caut, e suficient ziua de azi
Beau o cafea, îmi termin treaba, înjur câtva oamenii in gând, mă bag la somn
Nimic special, mergi la un psiholog

| Elena1432567890875 explică (pentru SilentRain):

Îți mulțumesc pentru răspuns.

| SilentRain a răspuns (pentru Elena1432567890875):

Aaaa și încă o chestie
https://ibb.co/VD6jXn9

| Elena1432567890875 explică (pentru SilentRain):

Mulțumesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urmareste pe Cristian Dascalu pe Youtube si asa aflii ce meserie iti schimba in bine viata. Daca ai cap, intr-un an sau doi investiti in a invata programare, te faci om, nu sluga la munca de jos. Acum depinde ce vrei si tu, daca ai ambitie si cap! Succes!

Vezi aici
https://www.youtube.com/......tps?/watch

Apropo, aia de la Wellcode dau o parte din bani inapoi pentru cursurile de invatat programare, in functie de performante.
https://wellcode.ro/wellcode-curs-gratuit-de-programare/

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Ma uit la ia și așa îmi încep ziua și așa o termin O_OA

| Elena1432567890875 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Îți mulțumesc pentru răspuns. Asta ai crezut tu ca trebuie sa spui.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Elena1432567890875):

Nu am înțeles

Am zis ce simt cu Adevărată in fiecare zi

| Cheo0S a răspuns:

In vreo 2 Elene drac sa i-a.

| Fabianaa a răspuns:

Nimic nu îmi aduce mai mare fericire decât atunci când sunt în natură, pe un deal, doar iarba și copaci în jurul meu, departe de oraș. Cat despre ce ma face sa continui, asta e subiectiv, deoarece de la o zi la asta tot îmi spun ca voi renunță, ma vad fără viitor.

| SeniGo a răspuns:

Eu de exemplu nu am nevoie de putere sau de orice altceva pentru a merge mai departe, asta se intampla de la sine, orice am face tot mai departe vom merge. Viata in general nu are nici un scop, doar daca ii dai tu unul. Scopul meu este sa fac foarte multi bani pe care sa-i cheltui, sa ma simt bine in timp ce o fac, iar pe langa asta poate mai fac si pe altii fericiti. In rest. nu ma prea intereseaza de altceva, viata e o mare mizerie, oricat de mult am spune ca nu este, tot vom muri, si iarasi va fi ca inainte sa ne fi nascut. Oricum, daca ai probleme in a gasi fericirea sau motivatia de a trai, incearca si uita-te in jurul tau, identifica lucrurile sau persoanele care-ti plac, si tine-te de ele, dezvolta-le, fa un hobby din asta. (Nu prea recomand sa te atasezi prea mult de persoane, pentru ca persoanele se schimba de pe o zi pe alta, si vei fi dezamagita cand iti vei da seama ca tu ai pus pasiune si suflet in acele persoane iar ele iti intorc spatele, pentru ca asa sunt oamenii, se sucesc imediat rolling on the floor )