| M4gd4L3n4 a întrebat:

Duminica merg intr.o excursie, si am nevoie de mancare pentru drum. Ideea e ca imi trebuie mancare de post. Ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi? big grin dau funda pentru cele mai bune "retete"

1 răspuns:
| Ashadow a răspuns:

Majoritatea snacksurilor sunt de post,deci daca te-ai obisnuit sa mananci prostioare poti sa-ti iei chipsuri,covrigei,sticksuri,saratele,cornulete cu rahat sau gem,eugenii,sau produse de patiserie cu umplutura de ciuperci sau alte legume.
Daca vrei ceva mai serios exista cozonaci/checuri de post,salam de biscuiti,poti sa-ti faci sendvisuri cu pasta de masline,pate vegetal si legume(rosii,salata,castraveti), salata de vinete, humus(risti sa poluezi aerul cu asta).
Nu e o lista foarte consistenta, dar na, eu cu astea supravietuiesc de cand a inceput postul deci nu cred ca te-ar afecta prea mult o zi.