| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Duminică seara cei de la Instagram mi-au suspendat contul, iar marți seara mi l-au dezactivat. Aș vrea să-mi recuperez contul, dar nu pot solicita o nouă analiză. Mai este vreo șansă să-mi recuperez contul sau e pa? ????

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca este deja dezactivat, nu mai ai ce sa recuperezi.
Este evident ca ai incalcat rau termenii de folosire a Instagramului si ti-au inchis contul pe veci.

Ce poti face acum?
Un cont nou, ca cel vechi este irecuperabil si evident sa respecti toate regulile impuse de Instagram, ca sa nu patesti la fel si cu noul cont.