| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra, intre un barbat si o femeie poate fi doar o simpla relatie de prietenie? Fara iubire, doar asa sa fie amici, gen.

8 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, mai ales daca amandoi sunt in relatii si sunt fericiti.

| Jus7t a răspuns:

În mare parte, femeile doar se folosesc de ei.
Dar în mai puține cazuri, da.
Majoritatea femeilor vorbesc de plictiseală cu "amicii", oricând pot să întrerupă relația lor de amiciție fără prea mult efort, iar atunci când o să își găsească un iubit amicii o să fie zero pentru ea.
Deci vorbesc de majoritate, apoi vorbesc de acele cazuri în care chiar sunt prieteni.

Pe scurt : da, se poate, dar mare prudență când îți alegi amicele.

| RAY a răspuns:

Astea sunt lucruri subiective,care tine de fiecare in parte,eu personal nu cred in asa ceva,pentru ca ma indragostesc de ea,ma cunosc bine, asta nu inseamna ca toti sunt ca mine, simpli amici da, dar, prieteni NU

| llleo a răspuns:

Clar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce inteleg eu prin "doar prietenie", e ca daca unul din ei face avansuri sexuale celuilalt sa zicem ca exemplu tipa, tipului sa refuze deoarece ar exclude baza relatiei formate doar pe o simpla prietenie ci nimic mai mult.

Eu zic ca nu prea existã, de cele mai multe ori cel putin unul din ei ar vrea sa fie ceva mai mult decât o prietenie.
Bine sunt si cazuri in care ca tip iti e naspa sa te bagi pe tipele care au relatii/poate chiar sot din respect pentru ceilalti. Fiind doar o simpla amicitie.

| Maia55 a răspuns:

Depinde. Dacă esista un grup mai mare din care respectivi fac parte este posibil sa fie doar amici adică sa aibă relații fiecare sau pur și simplu sa nu se simta atrași unul de altul. Dar fiind apropiați cel mai probabil vor exista sentimente.

| DeeaCarmen a răspuns:

Da. De ce nu? Cunosc o groaza de cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bineinteles ca da.