| anonim_4396 a întrebat:

Intre un barbat si o femeie poate fi doar o simpla relatie de prietenie? Fara ca ei sa se iubeasca, doar sa fie amici, pur si simplu.

10 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Da bineînțeles că se poate.

| Andreeush a răspuns:

Se poate, dar mai rar.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,mai devreme sau mai tarziu unul din ei se va indragosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.Eu am o astfel de relaţie cu un băiat.Mă rog, eu nici nu îl mai văd ca pe un băiat, nici nu prea se poartă ca unul.Pentru mine e mai degrabă una dintre prietenele mele. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Noul model de baiat...pare fata.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Să ştii. Câteodată mă gândesc că sunt eu mai bărbat decât el. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta suna putin (mai mult) dur si ne cam fac toata rasa masculina de ras astfel de persoane, o minimalizeaza mult prea mult. Chiar inteleg de ce il vezi doar ca pe un prieten,, caracterul il recomanda doar pentru atat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate, nu toata lumea se gandeste doar la sex. Sunt atatea relatii de afaceri, parteneri de afaceri. Mai sunt avocati asociati care stau mereu in acelasi sediu. Deci pot fi relatii profesionale, sunt prieteni, ies la cafea si discuta afaceri/cazuri ale clientilor. Desigur ca pot fi si relatii in care cel putin unul dintre ei iubeste. Cel mai adesea nu se intampla nimic si raman doar prieteni, daca iubirea e doar dintr-o parte nu ai ce relatie sa faci pe viitor.

| Andrei200202 a răspuns:

Depinde de cele 2 persoane. Dar dacă vorbesc in general, nu. Or să vrea mai mult. Sau dacă au alte orientări sexuale, da.

Răspuns utilizator avertizat