| private09love a întrebat:

Buna!

Este cineva de aici la facultate? La ce facultate sunteti si cum vi se pare, greu? Sau la ce facultate ati dori sa mergeti?

Răspuns Câştigător
| deea89 a răspuns:

Buna! Sunt la facultatea de stiinte economice, specializare management.Este ok.Nici floare la ureche dar nici imposibil de trecut anii.O specializare care mi-ar fi placut sa fac ar fi finante banci este foarte interesanta! Succes!

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt la Facultatea de Litere, specializarea norvegiană-rusă.
Nu e foarte greu numai că uneori trebuie să citeşti nişte opere de foarte slabă calitate pentru a trece examenele. Norvegiana e o limbă foarte frumoasă dar, din păcate, literatura norvegiană este de slabă calitate. (Asta şi din cauza faptului că 400 de ani norvegienii n-au avut limbă scrisă)
Mi-am dorit teribil de mult să fac programare (informatică). În anul I am mers cu amândouă (info şi litere) dar la info aveam un obiect pe semestru care era fain, restul erau umpluturi aiurea şi multă materie inutilă sau depăşită aşa că mi-am îngheţat anul. Totuşi mă îndoiesc că o să vreau să o termin.
Mi-aş dori în viitor, dacă o să am timpul şi banii necesari, să studiez informatica, dar nu în România. Sau, cine ştie. Poate peste câţiva ani o să se reformeze şi programa de la noi şi o să se studieze informatica mai pe bune.
Salut.