| Ana282003 a întrebat:

Buna!
Eu am crescut la tara, iar la facultate m-am mutat in București, deci am ceva experiență cu ambele medii. Voi ce părere aveți, unde v-ar placea sa locuiți: la tara sau într-un oraș mare? Daca ar fi să alegeți un oraș din România, unul unde sa vă stabiliți, sa vă creați un viitor, care ar fi acela?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mie imi place la tara, doar ca e greu de construit o cariera aici.
In schimb, orasele nu imi plac. Nu vreau sa traiesc inghesuit, nu sunt chinez.
Pentru confortul propriu, mi-ar placea chiar mai in munti decat sunt acum. Adica sa nu am vecini deloc.
Dar pentru un trai decent, mi-ar placea o casa la marginea unui oras decent, cum ar fi Clujul. Mi-as lua teren prin Apahida si as face naveta in Cluj, daca ar fi nevoie. Dar la profilul meu, o afacere in Apahida ar fi chiar mai potrivita decat in Cluj.
Dezamagitor la Cluj ar fi "peisajele". Nu au asa ceva.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

1 La tara. 2 Niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as refugia in padure, daca as avea o cabana ceva, as vana, m-as gospodari. As taia lemne, as face focul, as gati, culege fructe, ciuperci, etc.
Sunt satul de oameni.