| MyloveisJamaica a întrebat:

eu fac pregatire la un obiect luni.cum sa fac sa nu mai merg deloc la pregatire? adica sa o conving pe mama sa nu mai ma duc. m-am plans la ea.am rugato sa nu mai merg. faza este ca stau la pregatire 2 ore si 15 minute si ma plictisesc de mor.imi dati si mie niste sfaturi va rog cum sa o fac pe mama sa inteleaga odata ca nu imi place pregatirea si sa nu ma mai duca? dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

In cazul asta chiar trebuie sa discuti cu ea, cat mai calm posibil, fiindca daca nu ai nicio dorinta sa inveti la obiectul respectiv si nu te atrage, nu are rost sa continui asa. Dau si ai tai banii degeaba pe orele acelea si nici pe tine nu te ajuta in vreun fel. Dar mai gandeste-te, poate chiar ai nevoie de materia respectiva si poate te hotarasti sa ii dai o sansa si astfel sa o intelegi mai bine happy.

1 răspuns: