| anonim_4396 a întrebat:

Eu la anul vreau sa ma mut la alta scoala. Stie cineva daca pe cererea de transfer trebuie trecute si notele tezelor sau doar mediile finale?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie trecuta nicio medie --- foaia matricola( cu note, medii) va fi si ea transferata de la o scoala la alta.De transfer sa se ocupe parintii tai. Parintii se pot documenta asupra procedurii de tansfer din Regulamentul de Organizare si Functionare a Unitatilor de Invatamant Preuniversitar(ROFUIP), Sectiunea a 7-a, incepand cu art. 135-Transferul elevilor :http://www.gscfr.ro/regulamente/r-o-f-u-i-p/