| Barcecruz a întrebat:

Salut, imi cer scuze daca am gresit categoria (nu am gasit scoala)

direct la subiect:
vreau sa ma transfer la alt liceu, alt profil...
mai am 3 zile de practica si nu mi-o incheiat la toate materiile (mate si practica) si am sunat un fost coleg din 5-8 sa-l intreb daca mai sunt locuri libere la el in clasa, mi-a raspuns ca da, si l-am intrebat ce medie trebuie sa am; mai mare ca ultima din clasa (ultima fiind 7 si cv din cate am inteles).

cum nu am mediile incheiate, vreau sa stiu daca trebuie sa am mediile in carnet (sunt a ix a trec in a x a), adica cele trecute cu rosu la inceputul carnetului; caci eu nu am nicio medie trecuta in carnet pe sem 1 si nici pe 2 (cum nu s-a terminat anul pentru profilul meu); si ce mai trebuie sa fac? sa mearga un parinte la secretariat? explicati-mi in detaliat caci e urgent... OH si, am aproape 10 absente ( 1 pct minus la purtare, dar nu voi mai face absent) daca din intamplare din greseala fac absente si am 10 absente si dirigintele imi scade 1 punct la purtare imi scad foarte mult sansele de a ma transfera? liceul la care vreau sa am transfer este cu 2% mai bun decat cel la care sunt acum.

FUNDA!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi și întreabă la soală, așa vei ști concret.

| Barcecruz explică:

Era sa uit; profilele nu difera deci probabil nu voi da nici o diferenta. big grin