| DeneRicky a întrebat:

Buna!
Eu ma mut in Bucuresti la scola,si problema este ca sunt foarte timida,si la fosta mea scoala la care am fost eram foarte timida de abia daca vorbeam cu fetele,sa nu mai zic de baieti.
Ce pot face sa scap de timiditate la scoala noua? La fosta scoala am fost luata in batjocura ca sunt timida dar aici la scala noua nu vreau sa fie asa, ce as putea face sa scap de timiditate?

Cel mai eficient aspuns primeste funda, si restul vot!

Multumesc frumos!
O zi frumoasa!

P.S.Scuza-ti greselile, m-am grabit! happy

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Daca vrei sa scapi de timiditate, singura persoana care poate sa te ajute, esti chiar TU! Fa niste exercitii in oglinda de incurajare in care sa vorbesti deschis despre orice sau cauta o persoana cu care sa comunici. Trebuie sa ai incredere in tine, sa fii sociabila pentru ca nimeni nu te mananca. Adevarat ca multe persoane sunt rele, dar trebuie sa te adaptezi si sa faci fata. Fa-ti prieteni noi pentru a le cunoaste obiceiurile si poate o sa gasesti pe cineva cu care o sa ai multe in comun.

3 răspunsuri:
| AndreeaEma a răspuns:

Buna!
Fii mai intrazneata si ai incredere in tine! Nu ai nimic de pierdut, ba din contra!
Succes! Te pup kiss

| elena445 a răspuns:

Pai nu stiu ce cale ar fi fa-ti prieteni adevarati cu care chiar poti vorbi nu e bine sa fii timid si eu am fost timida in primul an de scoala dar mi-a trecut.

| Măcină_Emanuel_Elisei_1997 a răspuns:

Incearca sa iti impui sa vorbesti cu toti, mereu, sa fii foarte sociala, si iti va trece...ai sa vezi!
Funda?batting eyelashes