| Stefania a întrebat:

Eu nu am prea inteles un lucru.De ce a murit Madalina Manolesad? Din ce cauza? Cum?sad

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

S-a otravit. S-a intoxicat cu pesticid. Asta este banuiala investigatorilor. Maine se va afla cu exactitate ce s-a intamplat, cu ce s-a sinucis.

Se spune ca unii i-si iau propria viata, cand raman fara prieteni, cand se simt singuri, parasiti. Sincer nu cred, ca Madalina Manole nu avea prieteni, cu care sa vorbeasca, carora sa se destainuie. Avea extrem de multe persoane dragi, apropiate, care o iubeau, o adorau, si cu siguranta pe cateva dintre ele le putea sa considere prieteni adevarati. Cred ca problema a fost una mult mai adanca, complicata, complexa. Cred ca se stransesera prea multe de-a lungul anilor si a cedat psihic, n-a mai vrut sa traiasca. In general artistii gandesc diferit fata de oamenii obisnuiti. Are o piesa foarte frumoasa, in care canta ceva de genul: "mi-ar placea sa fiu o floare, asa n-as mai avea amintiri". Amintirile sunt foarte importante pentru noi, insa de multe ori tocmai ele devin inamicul nostru numarul unu! Nu ne lasa sa dormim, sa respiram linistiti, sa ne traim viata in prezent cu zambetul pe buze... Cred ca acesta a fost si cazul Madalinei. Plus, ii era frica de batranete: fizica si cea de artist. Probabil se simtea depasita, nefericita, infranta, neinteleasa.
O apreciez foarte mult! Ne-a daruit multe melodii frumoase, pacat ca n-a mai rezistat presiunii, insa nu vreau s-o judec...
Sa se odihneasca in pace! Sa speram ca acum ii e mai bine! Desi mare pacat de familia ei. Nici nu vreau sa-mi imaginez prin ce trec acei oameni, si prin cate greutati va fi nevoit sa treaca fiul ei, o sa-i fie greu fara mama, si culmea - nici macar amintirile despre mama nu i-au ramas, este prea mic ca s-o tina minte. Trist...

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@O BrOoNet@ DifiiiciLAbatting eyelashes=>Aly, uita-te la data, la care a fost postata intrebarea si implicit raspunsul meu. A fost fix in ziua, cand Madalina a murit (14 iulie), si existau doar niste banuieli, nu si certitudini.
In rest ai dreptate. Numai bine!

| Rukhsandra a răspuns:

S-a sinucis

| DeXxa a răspuns:

S-a sinucis.

| AvalohAlyn a răspuns:

S-a sinucis dar nu se stie exact. Orice ar fi, Dumnezeu sa o ierte mai ales si sa o odihneasca.

| Mihaitsa22 a răspuns:

Cica azi dimi la ora 6 a fost gasita moarta, in holul casei sale, de catre sotul ei. Cel mai probabil s-a sinucis, cel putin asa se spune la stiri, insa cu exactitate nu stie nimeni pana nu vor primii rezultatul medico-legal. Avea probleme cu inima, si un zvon circula cum ca ar fi luat un numar mai mare de medicamente anti-depresive care i-au fost fatale. Dumnezeu s-o ierte!sad

| VacaVacuta a răspuns:

Madalina Manole a murit azi, 14-07-2010 aproximativ la 02:30, punandu-si capat zilelor prin inghitirea unei otrave foarte puternice(in jur de 200 de grame). A lasat un mesaj pe mobil, in care isi cerea scuze pentru gestul necugetat. Langa ea a fost gasita o balta de sange. Se presupune ca Madalina, in graba, a cazut si s-a lovit si se crede ca de acolo provine sangele. Datele nu sunt exacte insa. Domnul Dumnezeu s-o ierte.

| Alii a răspuns:

@NOname.nu este banuiala investigatorilor.Chiar prietena ei, cea care ia cumparat si ia adus insecticidul a spus ca Madalina i-a dat bani sa cumpere insescticidul dupa internet pentru niste planete. Ea, ca prietena i la cumparat si ii la dat nestiind ce vroia Madalina sa faca...Si sunt de acord cu tine ca avea fooarte multi prieteni, dar prietena sa, Mirabela Dauer a spus ca ea inca de la 15 ani isi castiga bani sa si ajute neamurile. Poate nu a mai suportat sa faca asta, poate cei dragi ei nu au fost atat de apropiati de ea.Acum vad la OTVthinking ca parintii ei il acuza pe Puiu(sotul Madalinei). Omul acela nu a facut nimic nu a omorat-o el.Chiar la tv au spus ca ea sa sinucis singura.Mai vor sa ia si copilul de langa tata.Nu poate sa ia copilul de langa tatalll sauuangry

| Anna_6465 a răspuns:

Pai s-a sinucis. A baut insecticid.Cauza nu se stie prea bine inca. Unii spun ca din cauza unei depresii post-natala.Acum nu stiu.Pe la vreo 2:30 a baut si atunci a cazut si si-a spart capul.Sotul a gasit-o pe la 6 si ceva a chemat ambulanta.Au resusctitat-o un sfert de ora dar din nefericire nu au reusit.Si mie imi pare rausad. Imi pare bine ca te-am ajutat. Pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred din cauza ca suferea de o boala si nu dorea sa-i faca si pe altii nefericiti din acest motiv. dumnezeu sa o ierte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spuneti sa o ierte Dumenezeu sau chestii din astea. Ganitziva daca ati fi fost in locul ei si vatzi fi oravit nu ajungi la dumnezeu si la cel cu koarne de aceea se zice sa ii fie tarana usoara. Si nu se stie adev uni zic a platit pe cineva sa ii aduca acea otarava pentru a se sinucide pentru ca nu se intelegea bine cu mama sotylui ei dar se va adeveri totul nu va faceti grijiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu spuneti sa o ierte Dumenezeu sau chestii dastea. Ganitziva daca ati fi fost in locul ei si vatzi fi oravit nu ajungi la dumnezeu si la cel cu koarne deacea se zice sa ii fie tarana usoara. Si nu se stie adev uni zic a platit pe cineva sa ii aduca acea otarava pentru a se sinucide pentru ca nu se intelegea bine cu mama sotylui ei dar se va adeveri totul nu va facetzi grijiwinking

| Lolliopop a răspuns:

Poi sa sinucis azi dimineata, adica sa otravit.Scopul se presupune ca ar fi inbatranirea, ea crdea ca este prea batrana iar frumusetea ei a disparut.Eu cred ca a facut o mare greseala, si sincer imi pare foartee rau pentru ea si pentru copilul pe care la lasat