| deeutza_3402 a întrebat:

eu sunt andreea si am intrat clasa a 9-a in colegiul national jean monnet ploiesti la profilul de filologie bilingv spaniola. As vrea sa stiu daca e bine si ce materii se fac mai mult? Este obligatorie uniforma? Ce face directoarea daca intamplator te-ar vedea fara uniforma dar imbracat decent? Se invata dimineata sau dupa amiaza? As mai vrea sa stiu cum sunt profesorii? Si daca mai aveti ce sa imi spuneti in plus v-as fi recunoscatoare! Orice detaliu imi este de folos si m-ar ajuta sa cunosc liceul mai bine!

Dau funda celor mai bune si complete raspunsuri!

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| n0matterman a răspuns:

Despre uniforma, directoare si cand vei invata afli la fata locului(la deschiderea noului an scolar).Si despre profesori poti afla ulterior de la colegi ce au cunostinte in liceu sau ai rabdare o saptamana sa-i vezi pe toti ca sa-ti faci o prima impresie.
La celelalte intrebari nu stiu sa-ti raspund.