| deeutza_3402 a întrebat:

eu sunt andreea si am intrat clasa a 9-a in colegiul national jean monnet ploiesti la profilul de filologie bilingv spaniola. As vrea sa stiu daca e bine si ce materii se fac mai mult? Este obligatorie uniforma? Ce face directoarea daca intamplator te-ar vedea fara uniforma dar imbracat decent? Se invata dimineata sau dupa amiaza? As mai vrea sa stiu cum sunt profesorii? Si daca mai aveti ce sa imi spuneti in plus v-as fi recunoscatoare! Orice detaliu imi este de folos si m-ar ajuta sa cunosc liceul mai bine!

Dau funda celor mai bune si complete raspunsuri!

Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ☻♫Р€Р£♫☺AlExA a răspuns:

Si eu am intrat tot la jean monnet la filo-spaniola.happy inseamna ca o sa fim colegebatting eyelashes.Din cate stiu trebuie sa ai uniforma, dar in special pantalonii.La filologie de obicei se face romana multa,spaniola ca esti la bilingv spaniola,istorie,geografie, engleza si cred ca latina.Din cate am auzit si stiu se invata dupa-amiaza, iar profesorii nu sunt foarte rai. Sper ca te-am ajutat;*.Id meu este pep. z1996 happy