| împreunăfacembine a întrebat:

Bună,

Haideți să facem o dezbatere.
Toți elevii și studenții care stau la internat (cămin) să spună în răspunsuri avantajele și dezavantajele internatelor din Romania.

2 răspunsuri:
| Justme1997 a răspuns:

Nu stau la camin dar am fost in vizita pe acolo la prieteni. Sunt sobolani, gandaci, igrasie, este galagie noaptea, multe certuri intre colegi de camera.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avantaje : Esti printre altii de varsta ta, iti dezvolti abilitatea sociala.
Distractie, esti liber toata ziua, party

Dezavantaje : Rezultatele scolare pot sa sufere, poate si daca vrei sa inveti din cauza colegiilor tai sa fii distras de la activitatiile scolare.
Daca esti mai anti-social sa stai in camera cu altii este un chin
Costa mai mult decat sa faci naveta
S-ar putea sa dai de conditii rele, cladiri vechi nemodernizate