| justblack a întrebat:

Ieri am scapat telefonul in apa si l`am scos destul de repede. L`am pus in orez 24 de ore, dar azi dimineata cand am vrut sa il deschid imi apare doar marca telefonului. Ce as putea face? Cat m`ar costa sa il repar? Va roogg multt dau funditapuppy dog eyespuppy dog eyespuppy dog eyes!

2 răspunsuri:
| violetajustme a răspuns:

Nu Intel; eg partea cu orezu? la ce este bun? nu am mai auzit de asta pana acum. am scapat si eu telefnu in apa si l-am scos mai greu, dar cand l-am scos i-am scos bateria, cartela l-am uscat cu feonul si apoi l-am lasat pe calorifer pana a 2-a zi dimineata ca sa ma asigur ca se va usca. am mai patit sa il scap in apa la plaja si nu am putut sa il usuc.mi-a luat ceva timp sa ajung acasa...l-am dus la reparat pana in 800 de mi am platit s i mi-a schimbat ceva la el

| florinmusat09 a răspuns:

Nu stiu de ce l-ai pus in orez...mai bine ii scotea-i capacul bateria cartela cardul si ce mai are el pe acolo depinde de marca si model si il lasa-i la loc uscat si cu mult soare daca ai ghinionu sa ajunga apa la soft mai bine iti cumperi altul daca mai e in garantie ti-l face gratis