| mileylove a întrebat:

imi este rusine sa vorbesc despre asta, dar simt nevoia sa cer pareri de la altii.Vedeti voi:am 13 ani si am sanii cam mici. nu sunt plati sunt mici si rotunzi.probabil va asteptati sa va intreb ce sa fac ca sa-mi creasca mai repede. Dar n-o sa fac asta pentru ca stiu deja ca raspunsurile voastre ar fi ceva de genul:o sa-ti creasca, mai ai timp sau dee ce ai nevoie de sani mari la 13 ani? ceea ce vreau eu sa stiu este daca faptul ca am sani mici acum inseamna ca la 16 ani o sa-i am sa zicem ceva mai mari dar nu cine stie ce? adica am luat exemplu de la miley cyrus:ei au inceput sa-i creasca sanii la 14 ani si cred ca ati vazut cum ii are acum(nu foarte mari). ma gandeam daca cresterea inceata a sanilor au legatura cu marimea lor in viitor(adica daca ii ai mici cand esti mic inseamna ca o sa-i ai marisori cand esti mare, iar daca ii ai mari cand esti mic inseamna ca o sa-i ai gigantici cand o sa fii mare)? sper ca ati inteles intrebarea.

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Draga @mileylove, nu prea conteaza varsta, la care sanii tai incep sa se dezvolte. Am avut o colega de clasa, careia sanii au inceput sa-i creasca mult mai tarziu decat celorlalte fete, iar peste vreun an-doi ea purta marimea 5 la sutien. Sufera fantastic din cauza sanilor exagerat de mari.
Conteaza cel mai mult mostenirea ta genetica. Poti sa-ti dai seama in proportie de 60-70% cam cum vor arata sanii tai, gandingu-te la mama ta (in tinerete, bineinteles big grin ), sora (daca ai), matusa, bunica. Daca nimeni din familia ta nu are niste sani exagerat de mari, sansele ca tu sa-i ai gigantici, sunt foarte mici. Si invers. Daca mama ta, bunica ta n-au fost plate in tinerete, nici tu nu vei fi. big grin Stai linistita. Succes!

| ana83 a răspuns:

Nu este vorba despre asta.Depinde de la fata la fata, suntem unice.Ai 13 ani si de abia de la varsta asta incep sa se vada schimbarile.In corpul tau se intampla nenumarate lucruri noi timp de aproximativ 5-6 ani.Gandeste-te cat o sa iti creasca in 6 ani sanii.Nu trebuie sa faci din asta un complex, dar daca chiar te inrijoreaza asa demult, poti sa mananci marar, deoarece favorizeaza cresterea saniilor chiar si dupa 20 de ani.
Stai linistita, si pana la urma, vrei sa ai sani finuti, in tandem cu corpul tau, nu o pereche de sani "giganti" care sa atarne, nu?