| anonim_4396 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat.Eu am 13 ani si sunt in clasa a7a(trec), el are 17 ani si este in clasa a11a(trece). Vara trecuta...inclusiv vara asta cand ma duceam si ma duc sa fac baie ma baga cu capul la fund, ma lua in brate si ma ia.Pe mess eu nu indraznesc sa vorbesc cu el.Ma mai baga in seama si el pe mess mai mereu.imi zice noapte buna cand vreau sa ies... mi-a dat comm-uri la hi5 a zis ca arat bine.ca ii place cand zambesc.cand a iesit el din apa mi-a luat prosopul si s-a sters sa- incalzit etc. si dupa aia se tot uita la mine si imi zambea. Dupa ce am iesit in cele din urma din apa... m-am dus la el si i-am zis ca este prosopul meu(chiar daca stia) si mi-a zis:"Da iubirea mea!"...eu:"merci" el:"cu placere draga"nu stiu. ce credeti? ii place de mine? sau chiar se joaca pur si simplu.as vrea sa stiu! vreau sa-l uit si nu pot! mereu imi sta gandul la el...fratele meu e bun prieten cu el...si mi-a zis ca se vede dupa fata ca imi place de el! nu stiu ce sa mai fac! vreau sa-l uit pentru totdeauna! dar nu stiu cum! nu vreau sa fiu cu niciun baiat pana in clasa a9a! vreau sa imi raspundeti! va rog! multumesc!

8 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Draga mea toate avem acei fluturari la varsta ta, dar faptul ca esti constienta de faptul ca este o varsta la care sa ai un iubit inseamna ca vei avea puterea sa treci si peste faptul ca te tot gandesti la el - puteti fi buni amici, mai ales daca este prieten si cu fratele tau.

cami
| cami a răspuns:

hee hee
Stiu ca nu demult, treceam si eu prin asa ceva rolling on the floor retinea pana si ultima fraza pe care mi-o spunea, lucrurile pe care le atingea, incercam sa le ating si eu rolling on the floor
Niste copilari, si cand ma gandesc acum, cate eram in stare sa fac oh go on
Dar, cand ma uit in urma...rolling on the floor ma amuza atat de tare, "ce minte de copil prostut aveam laughing
Uite ce-i. daca era mai mic, gen a 8`a, sau a 9`a... poate. Dar nu cred ca unui baiat de 17ani, sa-o placa o fata de 13 straight face
Nu vreau sa te dezamagesc! poate ca esti frumusica si arati bine...happy
Dar daca te ia cu "Da iubirea mea" laughing -astia`s niste basini expirate chatterbox laughing
Ai grijaaaa...eu zic sa nu te increzi prea tare...indreapta-ti privirea catre unul de.14, 15, 16 ani happy

| Angel_3284 a răspuns:

Eu mai mult cred ca vrea sa se joace cu tine.pentru ca te-a vazut ca iti place de el si chiar daca i-ar placea de tine.nu te-as sfatui sa fi cu el pentru ca e prea mare de tine.si in general baietii de 17 si 18 ani se gandesc la prostii... acum faci ce vrei.noi ti-am dat sfatul nostru.bafta

| ir7010 a răspuns:

Fa cum iti zice inima... daca e posibil nu te da in vint dupa baieti ca totul merge inainte. vei avea timp de ei. fa in asa fel ca sa ramineti poate cei mai buni prieteni si cu timpul o sa-l uiti... dac nu incearca sal kunosti mai bine iar dupa fa tu singura conkluzia...

| Pufulete666 a răspuns:

Eu cred ca te-ai cam indragostit de el, nu e asa, dar nu cred ca este nimic rau in asta, eu nu cred ca este ceva rau sa ai un iubit la varsta ta, chiar si eu pana sa am un iubit nu imi dorem unul, dar trebuie sa ai mare grija pentru ca este prieten si cu fratele tau si mie mi se pare o situatie cam delicata, dar daca il placi atat de mult de ce nu ii spui fratelui tau sa te cupleze cu el, daca el stie ca il placi si nu are nimic impotriva. Daca este un baiat dragut si cat de cat cuminte de ce nu incerci sa-i faci "ochi dulci"? Avand in vedere ca nu ai stat cu nimeni pana acum, si daca el o sa fie primul tau iubit o sa ai de suferit oricum, numai cineva pe care sa il placi mai mult decat pe el sau o perioada de timp sa stai departe de el te-ar putea face sa uiti. daca este baiat bun fa cumva si stai cu el, daca nu, timpul v-a rezolva totul, sa ai grija cu cine vei sta prima data, pentru ca prima data este cea mai importanta! Sper sa te ajute cea ce ti-am zis, mult noroc!

| mihailmardare a răspuns:

Asemenea intilniri sunt normale si poate sa fie prima dragoste

| Nastia a răspuns:

Nu e adevarat k baietii d 17-18 s gandesc doar la prostii,...
credeti ca sunt sateliti sau c? ei nu mai au altceva d facut decat sa s gandeasca cum ar fi daca,?
asta credeti?
nu e asa,...
exista multi baieti d peste 18 care nu s gandesc la "prostii"decat cand "fetitele"d 13-14 ani ii zgandaresc ii cur,...
scuzati-ma d limbaj,...
asa e,.
fetele sunt d vina in general pentru ca ii fac sa l stea gandu doarl a asta,...
poate chiar t considera draguta si cred ca a observat k il placi,.
nu toti baietii isi bat joc d fetele d 13 ani sau ma bine d atat,.
ai grija cum t comporti in fata lui,.
fi mai indiferenta,.

atunci sa vezi cum s poarta cu tine,.
succes!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragostea e ceva care isi are vremea ei. Pasiunea fata de un baiat te-ar putea impinge la actiuni care mai tirziu le vei regreta, insa nu vei putea schimba nimic. Biblia sfatuie: in Cintaera Cintarilor "Va rog fiice ale Ierusalimului nu stirniti, nu treziti dragostea pina nu vinea ea". Concentreaza-te la activitati care sa te dezvolte. pastreaza-te virgina pentru viitorul tau. Esti crestina si o persoana care urmeaza invatatura lui Cristos se intreba :Isuse iti place actiunile mele? Si vei simti in interiorul tau care este opinia lui ISus. Domnul sa te binecuvinteze!