| PrenumeNume35 a întrebat:

Imi place sa ascult muzica. Dar intr-o piesa (exact a trupei mele preferate) am auzit versurile "I wanna see you kill the person next to you!".Din moment ce a spus(mai degraba a urlat) aceste versuri, adica sa omor pe persoana de langa mine atunci chiar e pe bune? Sau de ce credeti ca se mai spun de-astea? Artistul chiar e criminal? Va rog sa ma lamuriti. Dau funda. Rog seriozitate.

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Dami piesa, ascult din astea, dar trebuie sa vad despre ce e vorba sa iti pot explica.

| Hammurabi a răspuns:

Artistul e un idiot teribilist (cum sunt şi pe la noi o grămadă) care vrea să şocheze ca să iasă în evidență. Muzica nouă e plină de c@caturi care mai de care mai ciudate şi mai şocante.
Ăsta e trendul.

| PrenumeNume35 explică (pentru Hammurabi):

Cu ce sa socheze? Dupa tine el chiar ii un criminal daca spune asta? Eu cred ca face doar un teatru si gata. Apropo... daca nu l'ai mai blama atata ti'as fi recunoscatoare. Tie nu ti'ar placea daca eu as zice asa de ai tai.

| melodrama a răspuns:

"Mă inspiră lucrurile triste...asta nu mă reprezintă in totalitate,dar ca orice formă de viață care scrie versuri,nu ficțiune,scriu despre ce-am trăit și simțit in unele momente din viața mea.
Eu nu instig pe nimeni să mă asculte, din contră, ai ceva mai bun de facut, fă-o, nu pierde timpul. "