| Dragos2399 a întrebat:

Buna imi puteti da un program ca sa editez poze? adica sa nu se vada cosurile, semnele si astea? si un link daca se poatehappyfunda

3 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Linkurile date de dorex sunt inutile, acele programe fac crop, rotate, schimba culoarea samd, nu sunt pentru retusare de genul ala.
Cel mai usor e Gimp, nu iti trebuie link il gasesti imediat dand cautare pe google si e free.
Apoi daca ai avea photoshop ar fi si mai bine.
Totusi Gimp e mai simplu pentru un incepator. Ceea ce utilizezi pentru indepartarea unui cos e clone tool. Clonezi o zona micuta foarte apropiata si o pui deasupra cosului. Nu e chiar simplu fiindca rezultatul nu trebuie sa fie vizibil dar asa se face.
Pentru rezultate perfecte iti recomand photoshop, pentru ca are si un blur tool cu care poti uniformiza tenul, atentie doar sa nu il faci atat de blurat incat sa arati ca o papusa Ken.

| Dragos2399 explică:

La gimp nu ma lasa ca sa bag poze.In fine, despre photoshop, ce photoshop este mai bun? un link daca se poate mentionez ca am windows 7